אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה אדומה בבורסת תל אביב בהובלת מניות הבנקים צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה אדומה בבורסת תל אביב בהובלת מניות הבנקים

המדדים ת"א 35 ות"א 125 איבדו 0.8% מערכם; מדד הבנקים איבד 1.6% בהובלת לאומי ופועלים שירדו ב-1.9%; שיכון ובינוי עלתה ב-2.3% נוספים על רקע הודעת המינוי של לפידות למנכ"ל; אקסלנס על אלביט: "חברה מצוינת המנוהלת בצורה טובה"

17.04.2019, 17:31 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון ב"כלכליסט"

 

17:25 - נעילה: המסחר נחתם בירידות של עד 0.8% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. הבנקים הובילו את המגמה עם ירידה של 1.6% במדד הסקטור. פועלים, לאומי ודיסקונט בלטו עם ירידות של עד 1.9%. עוד במסחר: שיכון ובינוי בלטה לחיוב עם עלייה ל 2.3%.

 

17:10 - הצלחה לגיוס האג"ח של חברת שלמה נדל"ן בהנפקת סדרת אג"ח חדשה- סדרה ד': התקבלו ביקושים בהיקף של כ-360 מיליון שקל בשלב המוסדי. שלמה נדל"ן בחרה לגייס בשלב המוסדי כ-130 מיליון שקל. השלב המוסדי ננעל בריבית שנתית 4.1% ובמח"מ של 5.6 שנים כאשר הפירעון הסופי יהיה בחודש אוקטובר בשנת 2030.

ישראל רייף , צילום: אוראל כהן ישראל רייף | צילום: אוראל כהן ישראל רייף , צילום: אוראל כהן

 

16:00 - מצ"ב התייחסות של מאיר סלייטר, אנליסט מחלקת המחקר של ווליו בייס, להודעה של חברת אלומיי קפיטל על חתימת הסכם להכנסת שני שותפים לפרויקט טלאסול: אלומיי הודיעה היום על הכנסת שותפים לפרויקט טלסול בספרד. שתי השותפות הן קרנות השקעה בתשתיות והן רוכשות 49% מהפרויקט תמורת 16 מ' יורו. התמורה משקפת פרמיה של כ- 7 מ׳ אירו על העלות שכבר השקיעה אלומיי בפרויקט. המכירה למעשה סוגרת את כל צרכי הפרויקט מבחינה פיננסית ועכשיו נותר רק לבצע תהליך, שצפוי לקחת 15 חודשים מהיום. במודל השווי שלנו טרם כללנו שווי לפרויקט טלסול ולכן מדובר בתוספת פשוטה לשווי המודל, אשר עמד ללא טלסול על 11.5 דולר למניה (לעומת שווי נוכחי של 9.2 דולר) ועכשיו צפוי להיות מעודכן כלפי מעלה ב- 50%-40%".

 

14:40 - בריינסוויי מגיעה לנאסד"ק: מדווחת על גיוס של 27.5 מיליון דולר ללא דיסקאונט על מחיר השוק בבורסה בתל אביב.

 

14:00 - אקסלנס ברוקראז' מתחילה לסקר את מניית אלביט מערכותעם המלצת "תשואת שוק" למניה, במחיר יעד של 134 דולר. לדברי האנליסט אלעד קראוס, "אלביט מערכות היא חברה מצוינת המנוהלת בצורה טובה, בעלת רמת מינוף סבירה ונראות גבוהה עקב צבר גבוה יחסית לחברות אחרות. עם זאת, להערכתנו מחיר המנייה מגלם זאת והמכפיל של אלביט גבוה לעומת חברות אחרות בסקטור. כמו כן, שנת 2019 צפויה להיות שנה חלשה מבחינת מרווחי החברה ואלביט תעמוד בפני אתגר גדול של אינטגרציה מוצלחת של הרכישות שביצעה בשנה האחרונה. להערכתנו, לא צפוי אפסייד משמעותי במחיר הנוכחי".

 

12:30 - מניית שיכון ובינוי עולה כעת במסחר ב-3.5% ומשלימה עלייה של 50% מתחילת השנה! שווי של החברה עומד עתה על 3.83 מיליארד שקל. עיקר העלייה של מאז ההודעה על מינויו של אייל לפידות לתפקיד המנכ"ל. מי שעוד שמח מהעלייה הוא איש העסקים נתי סיידוף שרכש את השליטה בחברה משרי אריסון תמורת סיידוף לפי מחיר של 5.76 שקל למניה. כעת המניה נסחרת ב-9.4 שקלים.

נתי סיידוף בעל השליטה שיכון ובינוי , צילום: עמית שעל נתי סיידוף בעל השליטה שיכון ובינוי | צילום: עמית שעל נתי סיידוף בעל השליטה שיכון ובינוי , צילום: עמית שעל

12:20 - סאני תקשורת מדווחת על זכייה נוספת, חמישית ברציפות, במכרז האסטרטגי של החשב הכללי במשרד האוצר לאספקת מכשירי סלולר מתוצרת סמסונג למשרדי הממשלה. על פי תנאי המכרז, סאני נבחרה לשמש ספק יחיד ובלעדי של מכשירי סלולר מתוצרת סמסונג עבור עובדי משרדי הממשלה, לאחר שהצעתה דורגה ראשונה בין כל המציעים.

11:20 - שותפות נאוויטס פטרוליום מדווחת הבוקר לבורסה כי מפעילת פרויקט בקסקין (515 מיליון חביות), חברת LLOG Exploration הודיעה לשותפות הפרויקט כי עבודות הפיתוח בפרויקט מתקדמות במסגרת לוח הזמנים והתקציב שנקבעו וכי הפקת הנפט מהפרויקט עשויה להתחיל אף מוקדם מהמתוכנן, כבר במהלך חודש יוני השנה. בתוך כך קופצת מניית החברה ב-5%.

גדעון תדמור יו"ר שותפות חיפושי האנרגיה נאוויטס, צילום: אוראל כהן גדעון תדמור יו"ר שותפות חיפושי האנרגיה נאוויטס | צילום: אוראל כהן גדעון תדמור יו"ר שותפות חיפושי האנרגיה נאוויטס, צילום: אוראל כהן

11:10 - ליאור וידר מאפסילון מתייחס למסחר: "כרגע נראה כי השווקים ידשדשו ללא תנודות חריפות ברמות הנוכחיות עד לטריגר חדש, שיוכל לגרום להם לעלות מדרגה נוספת ולרשום שיאים חדשים".

9:50 - המסחר נפתח: המדדים ת"א 35 ות"א 125 נסחרים ללא תנועה מהותית, ת"א בנקים נחלש ב-0.2%; איי.אפ.אפ עולה ב-1.4% בפסגת ת"א 35, אופקו יורדת ב-1.3%  בתחתית המדד. בת"א 90 בולטות לשלילה קמהדע וכלל ביטוח שיורדות ב-3.9% וב-3.5% בהתאמה בתחתית המדד.

מחוץ למדדים המובילים בולטת נאוויטס פטרוליום עם זינוק של 6.6% - החברה דיווחה לפני דקות אחדות כי המפעילה באחד מהפרויקטים שלה דיווחה לשותפות שעבודות הפיתוח בפרויקט מתקדמות במסגרת לוח הזמנים והתקציב שנקבעו וכי הפקת הנפט מהפרויקט עשויה להתחיל אף מוקדם מהמתוכנן.  

8:00 - דיווחים מאתמול:

 

לאומי ודיסקונט מוכרים את החזקותיהם בסופרפארם לג'ורג' חורש: חורש, יבואן טויוטה בישראל, רוכש 35% ממניות סופר-פארם שבידי הבנקים בכ-600 מיליון שקל. העסקה מתבצעת לפי שווי של 1.8-1.7 מיליארד שקל לחברה. לאומי פרטנרס תקבל 250 מיליון שקל בעיסקה ובנק לאומי ירשום על העסקה רווח לפני מס של כ-75 מיליון שקל. דיסקונט יקבל 170 מיליון שקל מהסכום.

בנק הפועלים מוכר נתח נוסף מהחזקותיו בשב"א, הפעם למאסטרקארד העולמית: חמישה חודשים לאחר שמכר 10% ממניות שב"א (שירותי בנק אוטומאטים) לויזה העולמית, תמורת 37 מיליון שקל, הבנק הודיע אתמול על מכירת נתח נוסף של 10% למאסטרקאד, תמורת 39 מיליון שקל (11 מיליון דולר).

 

קבוצת גזית גלוב השלימה את מהלך צמצום ההחזקה שלה ב-FCR: החברה הבת הקנדית. גזית דיווחה אתמול כי השלימה את השלב השני במהלך של מכירת 58 מיליון מניות ב-FCR, שבסופו ירדה מהחזקה של 31.4% ל-9.9%.  

7:50 - הבורסה בת"א תיפתח היום על רקע העליות הקלות שנרשמו אמש בניו יורק (דאו ג'ונס ונאסד"ק עלו ב-0.3%, S&P 500 ננעל בעלייה קלה של פחות מ-0.1%) והמשך המגמה הרגועה הבוקר באסיה (מדד ניקיי עולה ב-0.3%, האנג סנג יורד ב-0.2%, שנגחאי נסחר ביציבות).

אתמול ננעלה הבורסה במגמה חיובית - מדד ת"א 36 עלה ב-0.6%, ת"א 125 עלה ב-0.5%, ת"א בנקים טיפס ב-1% - בהובלת מזרחי טפחות שהתחזק ב-1.4%. בזק זינקה ב-5.1% לאחר החלטת מחזיקי האג"ח באינטרנט זהב בהצעה של קרן סרצ'לייט לרכישת החברה. הפניקס ירדה ב-2% על רקע עזיבתו הצפויה של המנכ"ל אייל לפידות, לטובת תפקיד מנכ"ל שיכון ובינוי.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות