אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ומי לא בא? באי כוחו של ראש הממשלה טרם אספו את חומרי החקירה צילום: קובי גדעון לע"מ

ומי לא בא? באי כוחו של ראש הממשלה טרם אספו את חומרי החקירה

חלף כבר שבוע מאז נמסר לפרקליטיו של ראש הממשלה כי לרשותם עומדים חומרי החקירה בפרשות נגדו - על מנת להתכונן להליך השימוע שנקבע לחודשי הקיץ; אחת הסברות נוגעת לכך ששכר הטרחה טרם הוסדר

17.04.2019, 09:49 | ליטל דוברוביצקי ותומר גנון

שבוע ימים חלף מאז שחומרי החקירה עומדים לרשות החשודים בתיק 4000, אולם נכון להיום (ד'), חומרי החקירה, הנדרשים על מנת להתכונן להליך השימוע לחשודים שנקבע לחודשי הקיץ, טרם נאספו, זאת למרות שסנגורי רה"מ ביקשו לדחות את העברת החומרים בתיקים שבהם נשקלת העמדתו לדין, עד לאחר הבחירות. אחת הסברות לסיבה נוגעת לכך ששכר הטרחה טרם הוסדר.

קראו עוד בכלכליסט

בתיק 4000 החשודים הם ראש הממשלה, שאול אלוביץ ורעייתו איריס וסגן יו"ר הבונדס זאב רובינשטיין. לפני שבוע ביום רביעי פירסם "כלכליסט" כי פרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לא הגיעו למשרדי פרקליטות מיסוי וכלכלה לקחת את חומרי החקירה בתיקים שבהם נשקלת העמדתו לדין: 1000, 2000 ו-4000.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי שאול אלוביץ

יש להניח כי חומר החקירה ייאסף בקרוב, שהרי לא יעלה על הדעת שראש הממשלה יגיע לשימוע מבלי שעורכי דינו עברו על ליבת חומרי החקירה. צוות ההגנה של ראש הממשלה כולל בשלב זה את עורכי הדין נבות תל צור, טל שפירא, פנחס רובין, ועמית חדד. כפי שהודיע לפני מספר שבועות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לנתניהו ולחשודים נוספים - החל מיום רביעי שעבר, יום לאחר הבחירות, הם יכלו להגיע לפרקליטות ולאסוף את החומרים לשימוע שייערך בעוד כשלושה חודשים.

פרשת "4000" עוסקת בעיקרה במערכת היחסים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין איש העסקים, שאול אלוביץ'. הפרקליטות טענה במסגרת הזימון לשימוע כי בתקופה שבין דצמבר 2012 עד ינואר 2017 התקיימה בין השניים מערכת יחסים הדדית של "תן וקח".

עו"ד נבות תל צור, צילום: עמית שעל עו"ד נבות תל צור | צילום: עמית שעל עו"ד נבות תל צור, צילום: עמית שעל

בכתב החשדות נכתב כי "מערכת יחסים זו כללה מתן טובות הנאה על ידי אלוביץ' לנתניהו בדרך של היענות חריגה לדרישות סיקור של נתניהו ובני משפחתו בקשר לפרסומים באתר וואלה, שהיתה בשליטת אלוביץ' שהביא להטיית הסיקור באתר, ומנגד, הפעלת סמכויות שלטוניות על ידי נתניהו באופן שהיטיב עם קבוצת בזק ועם עסקיו של אלוביץ".

מנגד מכחישים החשודים בתוקף החשדות נגדם.

יודגש כי לחשודים בכול תיקי ראש הממשלה טרם נערך הליך שימוע וטרם נשמעה גרסתם ולכן בשלב זה עומדת להם חזקת החפות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות