אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר אינטל אמיר פיינטוך מצטרף לפיטנגו צילום: Adam Bacher

בכיר אינטל אמיר פיינטוך מצטרף לפיטנגו

פיינטוך הוביל תהליכים גדולים בענקית השבבים, ולאחרונה ניהל בה שורת השקעות אסטרטגיות; קודם לכן, כיהן כנשיא קוואלקום Atheros, ועבד בחברת השבבים טקסס אינסטרומנטס

17.04.2019, 11:05 | מאיר אורבך

אמיר פיינטוך מצטרף לקרן פיטנגו כשותף עצמאי (Venture partner). לפני הצטרפותו, כיהן כסגן נשיא בכיר וחבר בהנהלת אינטל העולמית וניהל עשרות אלפי עובדים ברחבי העולם. במהלך פעילותו בענקית השבבים, הניח את היסודות למתודולוגיית המערכת על שבב (SOC) של אינטל, הנהיג מודל שהחליף את מודל Tick Tock המסורתי של החברה, תוך התמקדות בהפיכת הקניין הרוחני ותיק המוצרים של אינטל לתחרותיים יותר.

קראו עוד בכלכליסט

לאחרונה כיהן כמנהל העסקאות האסטרטגיות של אינטל קפיטל, והוביל רכישות בתחומים מתפתחים של מחשוב, רשת, בינה מלאכותית והנדסה.

אמיר פיינטוך, צילום: Adam Bacher אמיר פיינטוך | צילום: Adam Bacher אמיר פיינטוך, צילום: Adam Bacher

לפני הצטרפותו לאינטל כיהן פיינטוך כנשיא Qualcomm Atheros, לאחר שמילא תפקיד מרכזי ברכישת Atheros Communications על ידי קוואלקום ב-3.6 מיליארד דולר. פיינטוך עסק במיזוג ובתפעול עסקי החברה וניהל את רישות החברה, תשתית הקישוריות שלה ותחום המוליכים למחצה המתפתח בזירת אינטרנט הדברים.

פיינטוך הוא גם אנג'ל שפועל כמנטור למנהלים ויזמים, ובין פעילותו בקהילה, הוא חבר בוועדת ההיגוי של ICON שמחברת בין חברות סטארט-אפ וחדשנות בארץ למשקיעים וקהילת היזמות בעמק הסיליקון.

חמי פרס, שותף-מייסד ומנהל בפיטנגו, מסר: "אמיר מביא עמו רקורד בינלאומי בהצמחת עסקים בתחום האלחוטי והקישוריות, הרישות והמחשוב בחברות גדולות כגון אינטל, קוואלקום ו-Texas Instruments. הידע הנרחב שלו, עבודתו המעמיקה וכישרונו העסקי והטכנולוגי הייחודי יסייעו לחברות הפורטפוליו של פיטנגו לצמוח, לגייס את מיטב החדשנות בשוק ולגשר בין עמק הסיליקון לבין ישראל".  

אמיר פיינטוך אמר: "החדשנות הטכנולוגית הישראלית מתפתחת מ'אומת הסטארט-אפ' ל'אומת הצמיחה', כך שאיחוד כוחות עם צוות פיטנגו היה בחירה טבעית עבורי. יותר מעשרים שנה פיטנגו ממלאת תפקיד מרכזי בפיתוח ובהצמחת חברות במגוון תחומים. חשוב לי לחזק את הקשרים בין ישראל לעמק הסיליקון ואני נרגש מההזדמנויות העומדות בפתח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות