אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החדשנות משיקה מסלול חממות בפריפריה ב-180 מיליון שקל צילום: רשות החדשנות

רשות החדשנות משיקה מסלול חממות בפריפריה ב-180 מיליון שקל

במסגרת המסלול, יוקמו חממות טכנולוגיות באיזורי פיתוח א', במטרה להניח תשתית לקידומם הכלכלי. מספר החממות לא מוגבל, ופיילוט ראשוני צפוי להתבסס על שלוש מהן; הרשות תשתתף במימון כל חממה בעד 1.5 מיליון שקל בשנה

17.04.2019, 11:53 | מאיר אורבך
רשות החדשנות משיקה מסלול ייעודי ליזמות מקומית בפריפריה באזור פיתוח א', בהשקעה של כ-180 מיליון שקל לשמונה שנים. מספר החממות לא מוגבל ובשלב ראשון יתקיים פיילוט שיכלול שלוש מהן, אשר ייבחרו במכרז. המסלול החדש נועד לקדם כלכלה מוטת חדשנות בפריפריה, באופן שיועיל כלכלה האזורית ויעודד יזמות מקומית.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת המסלול, תשתתף רשות החדשנות במימון הפעילות השוטפת של החממה בעד 1.5 מיליון שקל בשנה, כשהסכום כולל מענקי תמריצים. הזכיינים שייבחרו להקמת והפעלת החממות ייבחרו תוך קידום שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים, מוקדי תעשייה, משקיעים, שותפים ולקוחות.

אהרון אהרון, מנכ"ל הרשות לחדשנות, צילום: רשות החדשנות אהרון אהרון, מנכ"ל הרשות לחדשנות | צילום: רשות החדשנות אהרון אהרון, מנכ"ל הרשות לחדשנות, צילום: רשות החדשנות

הזכיינים שייבחרו יאתרו ויבחרו את המיזמים הטכנולוגיים המקומיים המתאימים ויספקו להם ליווי טכנולוגי ועסקי, וכן מסגרת תומכת ומרחב עבודה. תקופת הזכיון תעמוד על חמש שנים, עם אופציה להארכה בשלוש נוספות. החברות שיפעלו בכל חממה יזכו בתמיכה בתקציב של עד מיליון שקל לחברה, בשיעור מענק של 85% לתקופה של שנה. "אני בטוח שבעוד כמה שנים ישראל תקצור את פירות ההצלחה של החברות שיוקמו במסגרת החממות שלנו", אמר מנכ"ל רשות החדשנות, אהרון אהרון.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן מסר: "משרד הכלכלה רואה חשיבות עליונה בקידום התעשייה והתעסוקה באזורי הפריפריה, והתוכנית במסגרתה יושקעו מאות מיליוני שקלים לפיתוח ההייטק בפריפריה, היא ההוכחה הגדולה ביותר לכך. המהלך יביא לגידול במספר חברות ההייטק הפותחות פעילות מו"פ בפריפריה, גידול במספר מוקדי תעסוקת ההייטק הפעילים בפריפריה וירידה בהגירה שלילית של אנשי מקצוע מהפריפריה למרכז".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות