אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפו: איך רובוט בגודל כלב מזיז משאית? עם קצת עזרה מחברים צילום: מתוך סרטון של Boston Dynamics

צפו: איך רובוט בגודל כלב מזיז משאית? עם קצת עזרה מחברים

רובוט ה-Spot Mini החמוד של החברה הציג בעבר יכולות כפתיחת דלתות וטיפוס מדרגות, אך עתה מוצגת יכולתו לשתף פעולה; עשרה רובוטים שכאלה גררו משאית בעצמם. הרובוט צפוי להגיע לשוק בהמשך השנה

17.04.2019, 13:38 | שירות כלכליסט

איך יכול רובוט בגודל של כלב זאב לגרור משאית כבדה? עם קצת עזרה מחברים: חברת בוסטון דיינמיקס הדגימה את יכולות Spot Mini, הרובוט הכלבי שלה - שמסוגלת לעבוד בצוות; עשרה רובוטים שכאלה גררו יחדיו משאית לאורך חניון.

קראו עוד בכלכליסט

בוסטון דיינמיקס הציגה בעבר יכולות אחרות של הרובוט, כמו פתיחת דלתות, טיפוס במדרגות והסתובבות חופשית לצד אנשים. במאי שעבר טען מארק רייברט, נשיא החברה, שהרובוטים הללו צפויים להגיע לשוק כבר השנה.

ספוט מיני הוא רובוט רב תכליתי, גובהו 80 ס"מ וביכולתו לשאת על גבו משקל של עד 14 ק"ג. הוא מסוגל לסייע לאנשים בנשיאת חפצים, ובמשימות כאבטחה ביתית ומסחרית, ועוד. המגבלה המרכזית שלו היא זמן הסוללה, שעומד על כשעה וחצי, בהתאם לסביבת העבודה ואופי המשימה.

לצד הספוט מיני החביב למראה, מפתחת בוסטון דיינמיקס את הספוט והאטלס, שני רובוטים שנועדו בין השאר ליישומים צבאיים - נשיאת ציוד לחימה, סיוע לחיילים וחילוץ.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ל1 אתה צודק וטועה
אכן החברה הזו מתמחה בפיתוח רובוטים שמחקים פעולות של יצור חי, זה נראה טוב ומסקרן לכלל הציבור,אבל בתחלס חסר תועלת. אם חיקוי של חיות היה מוצלח, אז למטוס היו כנפיים של ציפור. לעומת זאת בתעשיה, היכן שמשלמים כסף רק אם רואים תמורה, הרובוטים שולטים, ולאט לאט דוחקים יותר ויותר אנשים מפסי הייצור
הצסביר  |  18.04.19
1.
מה מנסים למכור לנו
בשביל מה צריך עשרה רובוטים, אם בן אדם אחד יכול לגרור את אותה המשאית. מי צריך רובוט ה"מתעייף" אחרי שעה וחצי, אם בכלל. צריך יהיה להחזיק מטען גדול של סוללות להחלפה, בשביל יום עבודה אחד. זוהי אחיזת עיניים, לטעון שרובוטים יכולים לשמש כתחליף לאדם. בשלב זה, רובוט מהווה נטל מאשר תועלת.
גבי  |  17.04.19