אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כוכב הקמפיין של הקבלנים: שמואל האוזר צילום: צילום מסך

כוכב הקמפיין של הקבלנים: שמואל האוזר

התאחדות בוני הארץ המייצגת את הקבלנים העלתה קמפיין עם יו"ר רשות ני"ע לשעבר, שהסביר בפרסומת ששודרה אמש כי רק אם המדינה תפשיר עוד קרקעות מחירי הדיור יירדו; שלא במקרה האוזר התעלם לחלוטין מתכנית מחיר למשתכן שהקבלנים היו שמחים על ביטולה

17.04.2019, 20:11 | דותן לוי

"מחירי הדירות יירדו רק אם המדינה תפשיר קרקעות", כך מסביר שמואל האוזר, לשעבר יו"ר רשות ניירות ערך וכיום נשיא הקריה האקדמית אונו בקמפיין שהעלתה התאחדות בוני הארץ המייצגת את הקבלנים לקראת כינון הממשלה הקרובה.  

קראו עוד בכלכליסט

בפרסומת נראה האוזר מרצה לסטודנטים וממחיש להם באמצעות מצגות מה הוא הפתרון ה"נכון" למצוקת הדיור. האוזר מסביר בדבריו, כי העסק הוא בעצם די פשוט, המדינה תפשיר קרקעות, תגדיל את ההיצע וכך מחירי הדירות יירדו. אם זה לא יקרה, הוא מסביר, הביקוש לדירות רק ילך ויגדל והתוצאה הסופית – לאנשים לא יהיה איפה לגור כי כבר כיום קיים מחסור של 100 אלף דירות.

העמדה שמציג האוזר משקפת את עמדתם של הקבלנים שנים רבות, ועלתה כעת ככל הנראה על מנת לאותת לממשלה הבאה, כי מדובר עדיין בנושא חשוב שיש לפתור, זאת למרות שבמהלך מסע הבחירות מרבית המפלגות נטו להתעלם ממצוקת הדיור והנושא לא עלה לסדר היום כפי שהוא בא לידי ביטוי לאחר הבחירות של 2013 שבהן המסרים היו דומים לאלה של המחאה החברתית של 2011.

שלא במקרה האוזר לא מציין כלל את תכנית "מחיר למשתכן" אשר הקבלנים יעדיפו לשכוח, והערכות הן שתבוטל כבר עם כניסתה של הממשלה הבאה, לאור העלויות הכבדות שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
פרשנות שוק הדיור: הכוח עבר לרוכשים הצניחה בביקוש
פרשנות שוק הדיור: הכוח עבר לרוכשים הצניחה בביקוש לדירות לצד הגדלה ניכרת של היצע הקרקעות לבנייה השיבו את הכוח בשנתיים האחרונות לידי הרוכשים. בשוק כזה היזמים מתקשים למכור את מרכולתם
פרשנות שוק הדיור: הכוח עבר לרוכשים הצניחה בביקוש  |  18.04.19
לכל התגובות