אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקושים של יותר מ-1.3 מיליארד שקל בהנפקת האג"ח של פז צילום: עמית שעל

ביקושים של יותר מ-1.3 מיליארד שקל בהנפקת האג"ח של פז

מדובר בלמעלה מפי שלושה מהסכום שביקשה החברה לגייס. הריבית בשלב המוסדי נקבעה על 1.04%. השלב הציבור צפוי להתקיים בעתיד הקרוב

17.04.2019, 20:43 | חזי שטרנליכט

ביקושים של למעלה מ-1.3 מיליארד שקל נרשמו הערב בהנפקת האג"ח של פז, זאת על רקע התאוששות בשוק החוב והפשרה במערכת היחסים המורכבת שבין חברת פז הציבורית למוסדיים. מדובר בלמעלה מפי שלושה מהסכום שביקשה החברה לגייס. הריבית בשלב המוסדי נקבעה על 1.04%.

קראו עוד בכלכליסט

לפז אין בעל שליטה ומניותיה מוחזקות בידי גופים מוסדיים והציבור. החברה מבצעת את הגיוס כחלק מהרחבת סדרת אג"ח ז' בהיקף של כ-400 מיליון שקל. את ההנפקה הובילה חברת לידר הנפקות. השלב הציבורי צפוי להתקיים בעתיד הקרוב.

מנכ"ל פז יונה פוגל , צילום: עמית שעל מנכ"ל פז יונה פוגל | צילום: עמית שעל מנכ"ל פז יונה פוגל , צילום: עמית שעל

יונה פוגל, מנכ"ל פז אמר הערב: "אני מודה לקהל המשקיעים על האמון שנתנו בחברה ופעילותה הבקושים הגבוהים בתוצאות ההנפקה משקפים את החוסן הפיננסי והמעמד העסקי של החברה בעיניי המשקיעים בכלל והמוסדיים בפרט".

פז ביצעה את הגיוס באמצעות הרחבת סדרת אג"ח ז' , המדורגת בדירוג של AA- על ידי חברת מעלות. איגרות החוב הן בריבית שקלית צמודות למדד, ועומדות לפירעון במהלך השנים 2020-2030 ב-10 תשלומים שווים שיהוו 9% מהקרן ותשלום נוסף בשנת 2030 המהווה 10% מהקרן.

הריבית שנקבעה במכרז בשלב המוסדי בהנפקה היא 1.04% , בהשוואה לריבית מקסימלית בשיעור של 1.55% שהציעה החברה למשקיעים. איגרות החוב ישמשו את החברה למחזור חוב, והן מגובות באמות מידה פיננסיות שונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות