אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאחדות בוני הארץ לנתניהו: הגבל את הסגר על יו"ש לפסח בלבד - ולא בחול המועד צילום: בלומברג

התאחדות בוני הארץ לנתניהו: הגבל את הסגר על יו"ש לפסח בלבד - ולא בחול המועד

"עלותו של כל יום סגר נאמדת בכ-350 מליון שקל" כך מסרה התאחדות בוני הארץ; עד לפני שנתיים התאפשרה עבודת פועלים פלסטינים בחול המועד פסח - כעת הם מבקשים שהמצב יחזור לקדמותו

18.04.2019, 11:51 | נמרוד בוסו
התאחדות בוני הארץ פנתה הבוקר (ה) לראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו בבקשה כי יורה על הגבלת הסגר אשר יוטל על יהודה ושומרון לימי חג הפסח בלבד, וכי לא יחול בימי חול המועד - ימים א' עד ד' בשבוע הבא.

קראו עוד בכלכליסט

כיום מועסקים בענף הבניה בישראל 67 אלף פלסטינים תושבי השטחים, המהווים למעלה משליש מתוך כלל הפועלים בענף הבניה. במכתב ששלח לנתניהו מנכ"ל ההתאחדות אמנון מרחב, העריך עלותו של כל יום סגר לענף הבניה בכ-350 מיליון שקל.
פועלים פלסטינים בהתנחלות, צילום: בלומברג פועלים פלסטינים בהתנחלות | צילום: בלומברג פועלים פלסטינים בהתנחלות, צילום: בלומברג

"כמדי שנה שוקלת מערכת הביטחון הטלת סגר על שטחי יהודה ושומרון בימי חג הפסח וימי חול המועד", כתב. "משמעות הטלת הסגר ואי הגעת עובדי הבניין לאתרי הבנייה הינה כבדה מאוד במונחים כלכליים. עלותו של כל יום סגר נאמדת בכ-350 מליון שקל במונחי אובדן תוצר בענף. נזקים נוספים נגרמים בשל עיכוב בביצוע והשלמת פרויקטים.

"עד לפני שנתיים התאפשרה עבודת הפועלים הפלסטינים בענף הבנייה בימי חול המועד פסח. לאור האמור, אנו מבקשים כי בימי חול המועד פסח, בין התאריכים 21-24/4/2019 תותר כניסתם של עובדים פלסטינים לאתרי העבודה בישראל".

תגובת ראש הממשלה ומערכת הביטחון טרם התקבלה.

נשיא ההתאחדות, ראול סרוגו: "הסגר מפלה לרעה את ענף הבניה מול ענפים אחרים וגורמים נוספים, שקיבלו פטור מהסגר. יש פה נזק עצום לכולם; למשק, לקבלנים, לרוכשי הדירות ולמזמיני העבודה.

"ברור שצרכי הביטחון במדינת ישראל הם גורם חשוב מאד, אך אם יש שיקולי ביטחון הם הרי נכונים לכולם ולכן מפלה ותמוהה ההחלטה של מערכת הביטחון להחריג מהסגר ענפים מסוימים ודווקא בענף הבניה לא לאפשר לפועלים להגיע. לא יעלה על הדעת לשתק ענף שלם ולגרום נזקים כבדים לענף הנאבק בלאו הכי על השגת כוח אדם לבניה, בשעה שישראלים אינם מוכנים לעבוד בענף זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות