אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עקיצה לא שגרתית: האקרים גנבו 100 מכוניות של מרצדס דרך פריצה לאפליקציה

עקיצה לא שגרתית: האקרים גנבו 100 מכוניות של מרצדס דרך פריצה לאפליקציה

פושעים בשיקאגו פשטו על שירות car2go של חברת דיימלר, שכולל דגמי יוקרה למיניהם לצד מכוניות סמארט. הם הצליחו לפתוח את הדלתות ולהתניע, ולפי הערכות, השתמשו במכוניות כרכבי מילוט במקרי שוד ופשעים אחרים

18.04.2019, 19:25 | רפאל קאהאן

מבוכה בדיימלר: אפליקציית הרכב השיתופית שלה, car2go (אין קשר לחברה הישראלית בעלת אותו השם) נפרצה ואפשרה לעברייני סייבר לשים את ידיהם על כ-100 מכוניות שהועמדו לשירות משתמשי האפליקציה בשיקאגו. בעקבות הפריצה נחסם השירות בעיר.

קראו עוד בכלכליסט

בין המכוניות שנגנבו גם כמה עשרות מכוניות מתוצרת מרצדס, חברת בת של דיימלר. החברה מיהרה להגיש תלונה למשטרת שיקאגו, שעצרה כ-12 איש לחקירה בנושא.

מרצדס CLA מרצדס CLA מרצדס CLA

Car2go הוא מיזם רכב שיתופי שהוקם בידי דיימלר לפני כארבע שנים. החברה פעילה בעיקר באירופה אך גם השיקה פעילות במספר ערים בארה"ב לפני כחצי שנה. עד 2018, השכירה רק מכוניות סמארט בדגמים לשניים ולארבעה נוסעים, אך לפני כמה חודשים העמידה לרשות המשתמשים גם מכוניות יוקרה מדגמי מרצדס CLA ו-GLA.

משטרת שיקאגו דיווחה שכיום חסרות עדיין כ-100 מכוניות, מתוכן לפחות כ-50 מדגמי מרצדס עצמה. מחיר השוק של המכוניות האלה מגיע לעשרות אלפי דולרים ואף יותר בארה"ב, ולפי הערכות שימשו עבריינים כרכבי מילוט בשבועות האחרונים.

לא ברור עדיין כיצד הצליחו ההאקרים לקבל גישה למכוניות. אך מה שמסתמן זה שהמקור לכל הצרות היא האפליקציה שכנראה הכילה פרצת אבטחה שאיפשרה להם גישה, תוך נטרול כלי ניטור המיקום של המכונית. אלו חדשות רעות מאוד עבור דיימלר, שנמצאת בימים אלה במגעים לשלב את BMW במיזם במיזוג שאמור לצאת לדרך בחודשים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות