אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל מחדלי הפרטיות: הרגולטורים בארה"ב שוקלים להטיל על צוקרברג קנס אישי צילום: רויטרס

בגלל מחדלי הפרטיות: הרגולטורים בארה"ב שוקלים להטיל על צוקרברג קנס אישי

הוושינגטון פוסט מדווח כי בין האפשרויות שעומדות על הפרק - פיקוח מוגבר על פייסבוק ודרישה שצוקרברג יאשר אחת לתקופה את נהלי הפרטיות של הרשת החברתית. רק אתמול הודתה החברה כי העלתה "שלא במכוון" כתובות מייל של מיליון וחצי משתמשים

19.04.2019, 13:18 | שירות כלכליסט

הרגולטורים בארה"ב שוקלים להטיל אחריות אישית על מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג על האופן שבו החברה מנהלת את המידע האישי של המשתמשים, כך דיווח הוושינגטון פוסט.

קראו עוד בכלכליסט

האפשרות להטיל את האחריות על צוקרברג עלתה במו"מ על הסדר שניהלה ועדת המסחר הפדראלית (FTC) עם פייסבוק בנוגע לתפקידה בשערוריית קיימברידג' אנליטיקה. עם זאת, הטלת עונש על מנכ"ל של חברה טכנולוגית יהווה צעד לא שגרתי מצד ה-FTC, ועלול לאיים על מנכ"לים נוספים, לנוכח הביקורת הציבורית והפוליטית הגוברת על האופן בו חברות הטכנולוגיה מנהלות את המידע הפרטי שבידיהן.

(אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

האפשרויות שעומדות על הפרק כוללות דרישה שצוקרברג יאשר אחת לתקופה את נהלי הפרטיות של הרשת החברתית, פיקוח מוגבר מצד ה-FTC או אפילו קנסות. מוקדם יותר השנה דווח כי פייסבוק עלולה להסכים לקנס בגובה שיא של מיליארדי דולרים רק כדי להימנע ממשפט.

בעיות הפרטיות של פייסבוק רק התעצמו אתמול (ה') כשהחברה נאלצה להודות שמספר גדול מכפי שנחשף של סיסמאות לאינסטגרם אוחסנו בצורה בולטת בשרתים. כמו כן , פורסם כי ייתכן והפרה את החוקים בארה"ב ובאיחוד האירופי כשהעלתה "לא במכוון" את כתובות המייל של 1.5 מיליון משתמשים בלי לקבל את הסכמתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות