אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אולייר תציג רווח שערוך של 25 מיליון דולר על קרקע בברוקלין  צילום: שאטרסטוק

אולייר תציג רווח שערוך של 25 מיליון דולר על קרקע בברוקלין

טויטת הערכת שווי שקיבלה החברה במסגרת הכנת דוחות הרבעון הראשון אומדת את שווי הקרקע שבבעלותה בשכונת גואנוס שבברוקלין ב-166 מיליון דולר - עלייה של 18% בהשוואה לסוף 2018

21.04.2019, 08:49 | מיקי גרינפלד

אולייר מעדכנת בסוף השבוע על רווחי שערוך צפויים בדוחות הרבעון הראשון: במסגרת עריכת דוחותיה הכספיים לרבעון שהסתיים ב-31 במרץ קיבלה חברת הנדל"ן האמריקאית שבשליטת יואל גולדמן טיוטת הערכת שווי לקרקע שבבעלותה בברוקלין שבניו יורק.  

קראו עוד בכלכליסט

טויטת הערכת השווי אומדת את שווי הקרקע של שבבעלות החברה בשכונת גואנוס שבברוקלין בסכום של 166 מיליון דולר, לעומת 141 מיליון דולר ב-31 בדצמבר 2018 - עלייה של 17.7%. לפי נתונים אלה, אולייר צפויה לרשום על הקרקע בדוחות הקרובים רווחי שערוך של 25 מיליון דולר. מדובר בנתונים מוקדמים, כאמור אומדן בלבד, שלא עבר בדיקת רואה חשבון מבקר.

 

לאולייר ארבע סדרות אג"ח נסחרות בבורסה בת"א. החברה נמצאת בחודשים האחרונים במירוץ להשגת מימון מחדש, כאשר שתיים מתוך ארבע הסדרות, ב' ו-ד', נסחרות בתשואה של 19% ושל 17.2% בהתאמה. שתי הסדרות הנוספות ובעלות הבטוחות, ג' וה', נסחרות בתשואה חד-ספרתית של 8.2% ו-5.5%. 

 

חברת הנדל"ן האמריקאית אולייר דיווחה על הסכם עקרונות לא מחייב מול גורם פיננסי לקבלת מימון של 170 מיליון דולר לטובת השלב השני בפרויקט דניזן-בושוויק בברוקלין ניו יורק - פרויקט הדגל של החברה, בעל מספר הדירות הגדול ביותר מבין כלל הפרויקטים שלה ברובע ברוקלין, עם 911 דירות בשני שלבים.

נכס נוסף של אולייר , צילום: אורן פרוינד נכס נוסף של אולייר | צילום: אורן פרוינד נכס נוסף של אולייר , צילום: אורן פרוינד

לפני שבוע דיווחה החברה על הסכם עקרונות לא מחייב מול גורם פיננסי לקבלת מימון של 170 מיליון דולר לטובת השלב השני בפרויקט דניזן-בושוויק בברוקלין - פרויקט הדגל של החברה, בעל מספר הדירות הגדול ביותר מבין כלל הפרויקטים שלה ברובע ברוקלין, עם 911 דירות בשני שלבים.  

אולייר מתמקדם בחודשים האחרונים, בין היתר, בבדיקת אפשרויות להגדלת יתרות המזומנים שלה: בסוף פברואר השנה דיווחה החברה על הסכם למכירת קרקע ברחוב Bond ברובע ברוקלין בעיר ניו יורק בתמורה לסכום שינוע בטווח של 95-80 מיליון דולר. מדובר בקרקע שנרכשה ביולי 2018 תמורת כ-61 מיליון דולר והיא רשומה בספרי אולייר בשווי של 78.6 מיליון דולר. הקרקע משועבדת כנגד הלוואות בהיקף של כ-46 מיליון דולר.

הצורך של אולייר במזומנים מובן, לנוכח העובדה שייתרת המזומנים בקופתה עומדת בתחילת 2019 על 676 אלף דולר בלבד. החברה מתכננת מהלכים שונים להגדלת הקופה עד ל-149.5 מיליון דולר, באמצעות מקורות שונים - מכירת הקרקע המדוברת, מכירות נכסים וצעדים פיננסיים. מתוך הכסף שבקופה צפויה אול-יר להשתמש השנה בסכום של 99 מיליון דולר, מתוכם 54 מיליון דולר לטובת פרעון חובות למחזיקי האג"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות