אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אליפות העולם בפורטנייט: יותר מ-1,200 איש הודחו בגלל צ'יטים, 3 מיליון דולר למנצח

אליפות העולם בפורטנייט: יותר מ-1,200 איש הודחו בגלל צ'יטים, 3 מיליון דולר למנצח

אפיק גיימס, מפתחת הכותר הפופולרי, איתרה שחקנים שחברו לקבוצות בניגוד לתקנון התחרות, נרשמו למקצים בכמה מקומות יחד, ואפילו השתמשו בתוכנות שמספקות יתרונות לא הוגנים כדי להתקרב לפרסים של עשרות מיליוני דולרים. אחד הזייפנים טיפס כך עד חצי גמר אזורי

21.04.2019, 10:21 | שירות כלכליסט

גיימרים רבים ברחבי העולם מחממים מנועים, לקראת גמר אליפות העולם בפורטנייט; מקצי הדירוג כבר החלו, ולשמחתה של המפתחת Epic Games נרשמו אליהם מתמודדים רבים. ואולם, כפי שבספורט סטנדרטי ישנם סמים משפרי-ביצועים, כך סובל הספורט האלקטרוני ממחלות משלו: צ'יטים ורמאויות. המוטיבציה לנצח משבשת את דעתם של השחקנים: הפרס האישי לאלוף העולם יעמוד על שלושה מיליון דולר, כשסך הפרסים בכל שלבי התחרות כולם מגיע למאה מיליון.

קראו עוד בכלכליסט

חלק מהמשתתפים הפעילו כלי תוכנה ששיפרו את ביצועיהם, סיפקו להם יותר מידע בזמן אמת וסייעו להביס אחרים בצורה לא הוגנת. אפיק דיווחה בסוף השבוע שהעיפה ממקצי הדירוג יותר מ-1,200 איש שנתפסו ברמאויות אלה ואחרות במהלך השבוע הראשון של הטורניר. למעשה, אחד ממפעילי הצ'יטים נתפס והודח רק לאחר שהעפיל לשלב חצי גמר אזורי, והחל כבר משחק קשוח בדרכו אל הפרס הגדול.

פורטנייט פורטנייט פורטנייט

רוב המודחים - 1,163 איש - נענשו רק בהקפאת החשבון; האמורים לא התקינו צ'יטים, אך הפרו את חוקי התחרות בדרכים אחרות, ביניהן הרשמה למספר מקצים תוך שימוש בכלים שממסכים את מיקומם האמיתי. תשעה מתמודדים הודחו משום שחלקו ביניהם חשבונות - ואף איבדו פרסים בהם זכו בינתיים. שמונה אחרים הודחו משום שביצעו חבירה לא מאושרת לשחקנים אחרים ויצרו בריתות כדי להטות את המצב לטובתם.

מבחינת אפיק, לא שווה לחסום משתמשים לצמיתות; אין לה סיבה לאבד לקוח שרימה בתחרות שכן הכנסותיה נשענות על רכישת טובין וירטואליים, ובכוונתה שהגיימרים ימשיכו לעשות כן גם לאחר הטורניר. הגמר צפוי להתקיים רק ב-26 ביולי, ויש עוד סבבי דירוג ותחרויות אזוריות. אפיק מתכננת להפוך את תחרויות פורטנייט למקור הכנסה משמעותי, עם ספונסרים גדולים וקידום מסיבי למותג שלה. ולכן, טוהר התחרות חשוב מאוד, והחברה נקטה בשורת צעדים שמאפשרת לאתר צ'יטים וקומבינות בין שחקנים. חבל שהיה עליה להגיע לאליפות הגדולה לפני שהשיקה אותם - יתכן שהיתה מאבדת פחות אוהדים לו הקפידה על טוהר פורטנייט עוד כשהחל להפוך ללהיט, בשנה שעברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות