אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"המבצע" של טיסנקרופ לשיפור תדמיתה בישראל צילום: אי פי איי

"המבצע" של טיסנקרופ לשיפור תדמיתה בישראל

למרות שהחברה הגרמנית שמוכרת צוללות לישראל לא חשודה בפרשת 3000 בדבר: הנהלתה שכרה את שירותיה של חברת ייעוץ אסטרטגי ישראלית כדי לשמור על שמה הטוב בארץ. בעקבות הפרשה שמה החברה קץ גם לתופעת המתווכים

22.04.2019, 08:29 | איתמר אייכנר
בעוד בישראל ישנם כאלה שאינם מתרגשים מפרשת 3000, רואה יצרנית הצוללות הגרמנית טיסנקרופ את התמונה בצורה שונה. על אף שהיא איננה חשודה בדבר שכרה החברה את שירותיו של משרד ייעוץ אסטרטגי בישראל וזאת כדי לשמור על תדמיתה ועל שמה הטוב בארץ.

קראו עוד בכלכליסט

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על הצוללת אח"י רהב של טיסנקרופ, צילום: אלעד גרשגורן ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על הצוללת אח"י רהב של טיסנקרופ | צילום: אלעד גרשגורן ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על הצוללת אח"י רהב של טיסנקרופ, צילום: אלעד גרשגורן

טיסנקרופ, המייצרת זה עשרות שנים צוללות עבור חיל הים הישראלי, תשתמש בשירותיה של חברת BBDO IM מקבוצת גיתם. מנכ"ל החברה הוא עומרי הרוש, ששימש עד לאחרונה כיועץ התקשורת של שר האוצר משה כחלון. הוא יטפל בטיסנקרופ לצד מנכ"ל קבוצת גיתם, עדו הר־טוב.

טיסנקרופ החליטה על המהלך משום ששמה מוזכר בישראל שוב ושוב בפרשת 3000. במרכזה שתי עסקאות בין ישראל לטיסנקרופ: אחת לרכישת שלוש צוללות בשווי 1.5 מיליארד יורו, השנייה לרכישת ספינות טילים בשווי 430 מיליון יורו. במשטרה חושדים שקצינים בכירים ועובדי ציבור בישראל דרשו ולקחו שוחד כדי לקדם עסקאות בין טיסנקרופ למדינת ישראל, תוך מעורבות חריגה של לשכת ראש הממשלה נתניהו.

בנובמבר האחרון הודיעה המשטרה כי סיימה את החקירה וכי נמצאו ראיות להעמדה לדין של שישה מהנחקרים: אלי מרום, אבריאל בר יוסף, שי ברוש, אליעזר זנדברג ודוד שרן על עבירות שוחד, מרמה והלבנת הון, ואת עו"ד דוד שמרון על עבירות מרמה והלבנת הון. (שמרון הוא בן־דודו של נתניהו, שרן שימש בעבר ראש לשכתו של נתניהו). עד המדינה בפרשה, מיקי גנור, שינה לפני כחודש את גרסתו וטען כי הכספים שהעביר לא היוו שוחד. לדבריו, הופעלו עליו לחצים להפוך לעד מדינה. במשטרה בודקים כעת האם יש מקום לבטל את ההסכם איתו.

טיסנקרופ החליטה לצאת לקרב על תדמיתה הציבורית בישראל על אף שלא נחקר נגד החברה או נגד מי מאנשיה שום חשד פלילי. גם בגרמניה היא איננה חשודה בדבר.

הצעד מתווסף להחלטה אחרת שקיבלה החברה: לשים סוף לתופעת המתווכים, להקים סניף בישראל ולמנות מנכ"ל שידאג לקיום קשר ישיר בינה לבין גורמי הביטחון וחיל הים. המנכ"ל שמונה הוא עידו אופיר, חובל ומפקד ספינה לשעבר בחיל הים. הוא יהיה אחראי גם על הגברת פעילות רכש הגומלין של החברה בישראל, נושא שטיסנקרופ רואה בו כמהותי לחיזוק יחסיה עם מדינת ישראל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
והנה, כבר השתלם להם
יש לכם את זה ביותר תוכן ממומן? אולי תציינו שוב שהם לא מואשמים בכלום בישראל (ובגרמניה!). אמרתם את זה רק 3 פעמים. ״הגברת פעילות רכש הגומלין״. אהא. לפני כמה חודשים התפרסמה כתבה שהם חייבים רכש גומלין במאות מליונים ומסרבים לעמוד בהסכם איתם. אבל בטח, בואו נצטט את היחצן. אז מה אם הם חברה נוראית (בלי להתחיל לדבר אפילו על עובדי כפיה במלחמת העולם), העיקר שהם משלמים ביורואיםץ...
קפטן הוק  |  22.04.19
לכל התגובות