אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זינוק של 39% בהכנסות וואווי, קפיצה של 51% במכירת סמארטפונים

זינוק של 39% בהכנסות וואווי, קפיצה של 51% במכירת סמארטפונים

יצרנית מוצרי הטלקום הגדולה בעולם פרסמה לראשונה דוח רבעוני: ההכנסות הסתכמו ב-26.8 מיליארד דולר - וואווי מכרה בתקופה 59 מיליון סמארטפונים, מול 39 מיליון ברבעון המקביל

22.04.2019, 08:58 | מיקי גרינפלד

ענקית הטלקום הסינית וואווי (Huawei Technologies) פרסמה דוחות חלקיים: החברה סיימה את הרבעון הראשון עם צמיחה של 39% בהכנסות ל-179.9 מיליארד יואן (26.81 מיליארד דולר).  

קראו עוד בכלכליסט

החברה הסינית, יצרנית מוצרי הטלקום הגדולה בעולם וחברת הסמארטפונים השלישית בגודלה, ציינה ששיעור הרווחיות שלה עמד ברבעון על 8%, בדומה לרבעון המקביל - וואווי לא חשפה את נתוני הרווח הרבעוניים.

אף שווואי היא חברה פרטית שאינה חייבת בדיווח, היא מפרסמת מדי שנה דוח פיננסי מפורט - אך זוהי הפעם הראשונה שהיא מפרסמת דוח רבעוני, גם אם חלקי וכאמור ללא נתוני רווח.

החברה שבסיסה בעיר שנזן מכרה 59 מיליון סמארטפונים במהלך הרבעון הראשון, ואף שבדוחות לא נמסרו נתוני רבעון המקביל (בשנה שעברה לא פרסמה ווואי דוחות רבעוניים), לפי רויטרס, חברת המחקר Strategy Analytics פרסמה בעבר שוואווי מכרה ברבעון המקביל (ראשון 2018) 39.3 מיליון סמארטפונים, כך שמדובר בזינוק של 51%.

ענקית הטלקום מתמודדת עם מאבק קשה מול ארה"ב, שיצאה בקמפיין נגד השימוש בציוד שמוכרת וואווי לרשתות 5G, בטענה שהוא מהווה איום סייבר עליה ועל בנות בריתה.

 ארה"ב מחרימה בפועל את המוצרים האמורים של וואווי, ובאוסטרליה ובניו זילנד הוגבל השימוש בהם. אולם באירופה, וואווי היא ספקית משמעותית של ציוד לרשת 5G - כך למשל, בשבוע שעבר דחתה גרמניה באופן רשמי את הדרישה של ארה"ב להחרמת המוצרים. וואווי חתמה עד סוף הרבעון על 40 חוזים מסחריים לאספקת ציוד לרשת 5G וסיפקה יותר מ-70 אלף תחנות מבוססות רשת זו.

וואווי P30 , צילום: עומר כביר וואווי P30 | צילום: עומר כביר וואווי P30 , צילום: עומר כביר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות