אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתב אישום חדש נגד יו"ר רנו-ניסאן לשעבר, קרלוס גוהן, על הונאה צילום: בלומברג

כתב אישום חדש נגד יו"ר רנו-ניסאן לשעבר, קרלוס גוהן, על הונאה

גוהן מואשם כי קיבל 6 מיליון דולר מתוך 10 מיליון שהועברו ע"י ניסאן למפיץ שלה במזרח התיכון. בכתב אישום קודם מואשם גוהן בעבירות על חוקי ניירות ערך

22.04.2019, 11:16 | שירות כלכליסט

כתב אישום חדש הוגש נגד היו"ר לשעבר של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי, קרלוס גוהן (Carlos Ghosn), על גניבת כספים שהועברו ע"י חברת ניסאן למפיץ של החברה במזרח התיכון. התובעים בטוקיו עצרו את מנכ"ל קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי ב-4 באפריל – מעצרו הרביעי מאז ה-19 בנובמבר 2018. גוהן כופר באשמה.

קראו עוד בכלכליסט

בכתב האישום האחרון שהוגש נגדו טוענים התובעים שבשנים 2017 ו-2018 דאג גוהן שחברה שבשליטתו תקבל חלק מהכסף שהועבר ע"י ניסאן למפיץ שלה במדינה אחרת. מתוך 10 מיליון דולר שהועברו ע"י ניסאן באותן שנים, התובעים טוענים שגוהן קיבל לכיסו 5 מיליון דולר.

התובעים לא ציינו את שם המפיץ, אבל הצוות המשפטי של גוהן אמר שמדובר בחברת Suhail Bahwan Automobiles שבסיסה בעומאן. ניסאן חקרה בעבר האם החברה העומאנית עזרה לגוהן לקבל לידיו יאכטה, או לממן חברת השקעות שנמצאת בבעלותו החלקית של בנו.

קרלוס גוהן. כופר בהאשמות, צילום: איי פי קרלוס גוהן. כופר בהאשמות | צילום: איי פי קרלוס גוהן. כופר בהאשמות, צילום: איי פי

קודם לכתב האישום האחרון, הואשם גוהן בדיווח שקרי על תגמולים שקיבל בדו"ח הפיננסי השנתי של ניסאן, והעברת כספים של החברה לעסק של חבר סעודי שעזר לו עם בעיה פיננסית אישית. גוהן טען שניהל רק דיונים תיאורתיים לגבי תגמולים עתידיים, וכן שניסאן שילמה לחברה הסעודית עבור "שירותים קריטיים שהיטיבו משמעותית עם ניסאן."

בית משפט בטוקיו אישר את מעצרו של גוהן ללא אפשרות לשחרור בערבות עד היום. ע"י הגשת כתב האישום, התובעים יכולים להשאיר אותו מאחורי הסורגים לעת עתה, אבל גוהן יכול כעת לבקש להשתחרר בערבות. עורכי דינו של גוהן טענו שאין סכנה שינסה להימלט, ושתנאי הערבות ממעצריו הקודמים – הכוללים איסור עליו להשתמש במחשב מחוץ למשרד עורך דינו - כבר מבטיחים שלא יוכל חבל בראיות. עד מעצרו האחרון היה גוהן משוחרר בערבות של 9 מיליון דולר במשך כחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות