אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוושה בראש טוב: צעד ראשון בדרך להפוך לרוכב אופניים מיומן צילום: Tim De Waele

דוושה בראש טוב: צעד ראשון בדרך להפוך לרוכב אופניים מיומן

רוכבי אופניים לא מוותרים על נעליים שמחוברות לדוושות, אך כדאי לתרגל חיבור וניתוק כדי למנוע נפילה כואבת

23.04.2019, 08:15 | ארי תדהר
אחד הצעדים הראשונים בדרך להפוך לרוכב אופניים מיומן הוא מעבר לדוושות (פדלים) שמתחברות ישירות לנעל, ונקראות “קליטים”. הסיבה המרכזית לכך היא היכולת להשתמש בכוח הרגליים לכל היקף סיבוב הדוושה ולא רק בעת דחיפת הרגליים למטה.

קראו עוד בכלכליסט

בעבר נהגו לקשור בצורות שונות נעליים רגילות לדוושות, אך היום מותקנות בנעלי הרכיבה הברגות בסוליה שמאפשרות לחבר קליטים מדגמים שונים לפדל. כדי לרכוב עם קליט יש להתאמן על חיבור וניתוק של הנעל מהדוושה, שכן נפילה עם רגל מחוברת לקליט עלולה להיות לא נעימה אפילו במהירות נמוכה מאוד.

קליט שמחבר את הנעל לדוושה הופך לחלק טבעי מהרכיבה. צילום: Tim De Waele, צילום: Tim De Waele קליט שמחבר את הנעל לדוושה הופך לחלק טבעי מהרכיבה. צילום: Tim De Waele | צילום: Tim De Waele קליט שמחבר את הנעל לדוושה הופך לחלק טבעי מהרכיבה. צילום: Tim De Waele, צילום: Tim De Waele

הדרך הבטוחה היא להתחיל בבית ליד משענת שבה נאחז בזמן החיבור והניתוק של הקליט. בשלב הראשון נתרגל רק חיבור וניתוק של צד אחד. אחרי שנשלוט בדוושה בודדת, נעבור לחיבור שתי הדוושות ביחד בזמן אחיזה במשענת.

רכיבה בחוץ נתחיל עם רגל אחת שמחוברת לדוושה, כשאת הרגל השנייה נחבר תוך כדי תנועה. לפני עצירה ננתק את הרגל שאותה נוריד לקרקע, מספיק מוקדם לפני העצירה המלאה.

אחרי כמה תרגולים קצרים הרכיבה עם קליטים תהפוך לטבעית ולא נבין כיצד יכולנו לרכוב אחרת על אופניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות