אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייפקס לא תמנה יו"ר לפסגות במקום עבאדי־בויאנג'ו ציךומים: עומר מסינגר, אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אייפקס לא תמנה יו"ר לפסגות במקום עבאדי־בויאנג'ו

קרן ההשקעות לא מתכוונת למנות יו"ר קבוע לבית ההשקעות הגדול בארץ במקום מיכל עבאדי־בויאנג'ו, שפרשה בעקבות הבדלי גישות בינה לבין מנהלת אייפקס ישראל זהבית כהן. פסגות נמצא על המדף זה שנתיים

23.04.2019, 07:25 | גולן חזני

האם בית ההשקעות הגדול בישראל בדרך להתנהל ללא יו"ר? ל"כלכליסט" נודע כי קרן אייפקס, בעלת השליטה בבית ההשקעות פסגות, לא מתכוונת למנות מחליף ליו"ר הפורשת מיכל עבאדי־בויאנג'ו. בשלב זה לא ברור אם ההחלטה לא למנות יו"ר חדש היא סופית, וייתכן שימונה ממלא מקום. אם אייפקס תבחר לא למנות יו"ר חדש, הדבר יוביל למצב חריג.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", עבאדי־בויאנג'ו, שהחלה לכהן כיו"ר פסגות בפברואר 2018, הגיעה להבנות עם זהבית כהן, מנהלת אייפקס ישראל, על סיום תפקידה. הרקע לעזיבה הוא הבדלי גישות בין שתי הנשים ­- הנחשבות למנהלות דומיננטיות ­- שבאו לידי ביטוי בכמה נושאים הקשורים לאסטרטגיה הניהולית של פסגות.

מיכל עבאדי-בויאנג מיכל עבאדי-בויאנג'ו וזהבית כהן | ציךומים: עומר מסינגר, אוראל כהן מיכל עבאדי-בויאנג

רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, בראשות משה ברקת, צפויה לבקש ולקבל הבהרות מפסגות בנוגע לנסיבות עזיבתה של עבאדי־בויאנג'ו, שכיהנה בשורה של תפקידים במגזר העסקי והציבורי; האחרון והבכיר שבהם היה החשבת הכללית במשרד האוצר, תפקיד שבו כיהנה בין 2011 ל־2017. ככל הנראה, אין אירוע חריג שעומד בבסיס העזיבה, ולכן הרשות אינה צפויה להתערב בנושא.

פסגות נמצא על המדף זה שנתיים. אייפקס בוחנת אפשרויות למכירתו או להנפקתו בבורסה לפי שווי של כ־3 מיליארד שקל. בסוף 2018 ניהלה אייפקס מגעים על מכירתו לקרן סנטרברידג' הבריטית שלא הבשילו לכדי עסקה, והקרן הבריטית עומדת בימים אלו בפני רכישת חברת הביטוח הישראלית הפניקס מידי קבוצת דלק יחד עם קרן גלטין.

אחת הסיבות לכך שאייפקס מתקשה למכור את פסגות היא ההידרדרות בתוצאות הכספיות של בית ההשקעות. ההכנסות של פסגות ב־2018 הסתכמו ב־900 מיליון שקל והרווח הנקי לפני מס עמד על 175 מיליון שקל - ירידה של 5% ו־7% בהתאמה בהשוואה ל־2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות