אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי חותך את המלצתו לויקטורי: "עדיף להשקיע בחברות אחרות בסקטור" צילום: אבי רוקח

לאומי חותך את המלצתו לויקטורי: "עדיף להשקיע בחברות אחרות בסקטור"

אחרי עלייה של 25% מתחילת ספטמבר, הכלכלן גיל דטנר מעניק המלצת 'תשואת שוק' למניית חברת הקמעונאות של אייל רביד: "הכיוון של המניה תלוי ברווחיות הגולמית של החברה"

23.04.2019, 12:41 | אמיר רוזנבאום

אחרי עלייה של כ-25% במניה מספטמבר אשתקד: הכלכלן גיל דטנר מלאומי שוקי הון חותך את המלצתו למניית חברת הקמעונאות של אייל רביד ל'תשואות שוק': המיקוד של החברה בטווח הקצר יהיה לשפר את הרווחיות הגולמית. עדיף להשקיע בחברות אחרות בסקטור". 

קראו עוד בכלכליסט

ויקטורי סיימה את שנת 2018 עם 49 חנויות, כאשר המכירות למ"ר גדלו ב-1.6% ושטחי המסחר הממוצעים גדלו ב-3.2%. לפי הדוחות, 2 חנויות נוספות צפויות להיפתח ב-2019, ואחת עתידה להיסגר בטווח הקרוב בשל הסבה של המבנה. דטנר מאמין כי בטווח הבינוני לויקטורי פוטנציאל להמשיך לפתוח חנויות בקצב של כ-4 בשנה, כאשר יש עוד מספר רב של ערים שהחברה לא נמצאת בהן. כמו כן, לחברה עוד מקום לפתוח חנויות בערים שהיא כבר נמצאת בהן.

עוד עולה מהדוחות כי שיעור הרווחיות של החברה עלה בשנתיים האחרונות מ-23% ל-24.9% ודטנר סבור שהמגמה הזו תימשך לאור מספר גורמים שפועלים לטובת הרשת. "ראשית, תנאי התחרות נראים לנו סבירים ומאפשרים עליות מחירים, במיוחד בתוך הערים. שנית, החברה עשתה מהלך ברבעון השלישי של 2018 לשפר את הרווחיות של המכירות המקוונות, מה שכנראה מסביר את שיפור הרווחיות במחצית השנייה, מ-24.7% ל-25.1%. בנוסף, לפני כשנה ויקטורי חתמה על הסכם חדש ומשופר עם ישראכרט, מה שעשויה לתרום לשיפור ברווחיות ב-2019 ומעבר לכך. נכון לעכשיו אנו רואים המשך שיפור הדרגתי ומתון ברווחיות הגולמית, עם רווחיות בשיעור מייצג של 25.3%", אומר דטנר. 

הכלכלן של לאומי מציין כי על מנת להציג אפסייד במניה, נצטרך לראות שיפור לכיוון ה-26%. לדבריו, הנתון הרלוונטי הראשון יהיה של המחצית הראשונה, שכן הרבעון הראשון יהיה חלש בגלל עיתוי חג הפסח. מניית ויקטורי נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 720 מיליון שקל וזאת לאחר שהוסיפה 2.3% לערכה מתחילת השנה. 

אייל רביד, בעלי ויקטורי, צילום: אבי רוקח אייל רביד, בעלי ויקטורי | צילום: אבי רוקח אייל רביד, בעלי ויקטורי, צילום: אבי רוקח

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות