אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברק בנסקי מכלל ביטוח: "ראוי שהאחזקה במפעיל כביש 6 תישאר בידי מחזיקי האג"ח" צילום: אוראל כהן

ברק בנסקי מכלל ביטוח: "ראוי שהאחזקה במפעיל כביש 6 תישאר בידי מחזיקי האג"ח"

כלל ביטוח הגישה עם הפניקס הצעהלרכישת חלקן של אלון ואפריקה ישראל בחברה המפעילה של כביש 6 - ההצעה מתחרה מול זו שהגישו רוני בירם וגיל דויטש; ההצבעה של המחזיקים מתקיימת היום

23.04.2019, 17:20 | גולן חזני

״אנו סבורים כי מדובר בחברה טובה, המפעילה נכס תשתית לאומי, ומניבה תשואה הולמת המתאימה לתיק חיסכון ארוך טווח. ראוי שהאחזקה בנכס שכזה תישאר בידי מחזיקי האג"ח באלון דלק ובאפריקה השקעות"" כך אמר היום (ג') ברק בנסקי, סמנכ״ל בכיר, מנהל אגף השקעות עמיתים בכלל ביטוח ופיננסים.  

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, הוסיף בנסקי, ההחלטה בסופו של דבר היתה לגשת לעסקה יעד עם הפניקס: "מאחר שדעתנו הייתה במיעוט בקרב מחזיקי האג"ח, החלטנו בכלל ביטוח ופיננסים להציע יחד עם הפניקס הצעה לבעלי האג"ח, לרכוש את חברת המפעיל בשווי הגבוה מההצעה המתחרה ובכפוף לביצוע בדיקות נאותות״, הסביר את ההחלטה.

ברק בנסקי , צילום: אוראל כהן ברק בנסקי | צילום: אוראל כהן ברק בנסקי , צילום: אוראל כהן

ההצעה שעליה דווח אתמול בכלכליסט, טרפה מעט את הקלפים עבור קרן התשתיות קיסטון, שמנוהלת ע"י רוני בירם, גיל דויטש ונבות בר. מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל מצביעים בשעה זו כל אחד באיזו מהחלופות הם בוחרים, לרכישת חלקן של אלון ואפריקה ישראל במפעיל הכביש - אפריקה מחזיקה ב-35.5% מהחברה המפעילה ואילו אלון ב-29%. ההצעה של קיסטון עבור חלקן של אלון ואפריקה במפעיל הכביש עומדת על 327 מיליון שקל, זו של כלל והפניקס עומדת על 335 מיליון שקל.

קיסטון שיגרה מכתב להרמטיק, הנאמן לסדרות האג"ח של אפריקה ישראל - המחזיקה (35.5%) בחברות התפעול, ודרשה לפסול את ההצעה של כלל והפניקס בטענה שהיא מהווה לכאורה הסדר כובל בין שתי חברות הביטוח. טענה נוספת של קיסטון היא שמדובר במכתב כוונות בלבד מצד 2 החברות, בעודש ההצעה של קיסטון היא מחייבת. קיסטון מציינת עוד במכתב כי לטענתה לכלל והפניקס היה עניין אישי בהצבעות מחזיקי האג"ח באופן שחייב אותן להודיע על עניינם האישי ולאפשר לנאמן לנטרל את ניגודי העניינים, וההצעה בנטרולן היתה מאושרת כבר בשבוע שעבר.

עם זאת, מחזיקי האג"ח סבורים, לפחות בחלקם, כי ההצעה של כלל והפניקס ריאלית לא פחות משום שמדובר בשני גופים מוסדיים גדולים שלא סביר שיסוגו מההצעה. בכלל והפניקס סבורים כי מוטב למוסדיים להחזיק בנכס בעצמם מאשר בלמכור במחיר לא גבוה לקרן שמשתמשת בכספי מוסדיים וגם גובה דמי ניהול.

כלל והפניקס מצידן שלחו הערב מכתב לנאמן הרמטיק שבו טענו כי מכתבה של קיסטון טועה ומטעה ונועד להפעיל לחץ על מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל בהצבעה. בתוספת למכתב הם דורשים לבצע בדיקת ניגוד עניינים גם לגבי משקיעי הקרן ורומזים לכך שמשקיעים מוסדיים בקרן קיסטון, מנועים לדעתם, מלהצביע על ההצעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות