אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייה של 8% ברווחי קרדיט סוויס ברבעון הראשון צילום: בלומברג

עלייה של 8% ברווחי קרדיט סוויס ברבעון הראשון

לאחר שלוש שנים של התייעלות: הבנק רשם ברבעון רווח של 749 מיליון פרנק שוויצרי - 735 מיליון דולר - מעל תחזיות האנליסטים שעמדו על 682 פרנק; ההכנסות עמדו על 5.39 מיליארד פרנק, הצפי בשוק עמד על 56.20 מיליארד פרנק

24.04.2019, 09:37 | שירות כלכליסט

רבעון ראשון מוצלח לקרדיט סוויס, בתום תקופה ארוכה של שינוי מבני והתייעלות - הבנק השוויצרי בהובלת המנכ"ל טידג'אן תיאם התעלה בדוחות על על תחזיות השוק, הן בשורה העליונה והן בשורה התחתונה.  

קראו עוד בכלכליסט

הבנק השוויצרי מסכם את הרבעון הראשון עם עלייה של 8% ברווח נקי ל-749 מיליון פרנק שוויצרי (735 מיליון דולר), לעומת 694 מיליון פרנק שוויצרי ברבעון המקביל, מעל ציפיות האנליסטים שעמדו על 682 מיליון פרנק שוויצרי.

ההכנסות הסתכמו ב-5.39 מיליארד פרנק, בהשוואה ל-5.64 מיליארד פרנק ברבעון המקביל ו-4.8 מיליארד פרנק ברבעון הרביעי של 2018. גם שורת ההכנסות התעלתה על ציפיות האנליסטים, שעמדו על 5.20 מיליארד פרנק שוויצרי. 

"המומנטום החיובי שזיהינו לקראת סוף הרבעון הראשון המשיך והתרחב בחודש אפריל, אך עדיין מוקדם מדי בשלב זה של הרבעון להגיע למסקנות סופיות לגבי הביצועים שלנו בהמשך 2019", נאמר בהודעת הבנק. המנכ"ל תיאם אמר לאחר פרסום הדוחות שהרבעון ה"מאתגר" שהסתיים, "היה מוצלח בסך הכול, לאחר התחלה חלשה. היה זה למעשה הרבעון הראשון המלא לאחר תוכנית השינוי המבני שנמשכה שלוש שנים, הצלחנו לרשום רבעון רווחי חמישי ברציפות".

קרדיט סוויס החל בתחילת השנה בתוכנית רכישה עצמית עם יעד של 1 מיליארד פרנק שוויצרי. עד כה רכש הבנק מניות בסכום של 261 מיליון פרנק שוויצרי והמנכ"ל תיאם אמר שהבנק יעמוד ביעד שהציב.

מנכ"ל קרדיט סווי טידג מנכ"ל קרדיט סווי טידג'אן תיאם | צילום: בלומברג מנכ"ל קרדיט סווי טידג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות