אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ נפגש עם ג'ק דורסי, כדי לדון ב"בריאות השיח בטוויטר" צילום: רויטרס

טראמפ נפגש עם ג'ק דורסי, כדי לדון ב"בריאות השיח בטוויטר"

הפגישה התקיימה אמש בבית הלבן, לאחר שהנשיא האשים את הרשת החברתית באפלייה נגדו ובפעילות שמצמצמת את מספר העוקבים שלו. זאת, בעוד לא מעט מהעוקבים הם בוטים וחשבונות פיקטיביים - תופעה שטוויטר מנסה למגר

24.04.2019, 11:50 | שירות כלכליסט

מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי ומנהלים מהחברה נפגשו אמש עם הנשיא טראמפ, רשמית כדי לדון עמו בבריאות השיח בפלטפורמה לקראת בחירות 2020 בארה"ב. טראמפ שיתף בטוויטר תמונה מהפגישה בה נראים דורסי ואנשיו בחדר הסגלגל. בפגישה דנו טראמפ והפקידים ב"מחויבות הפלטפורמה החברתית להגן על בריאות השיח הציבורי" - כך מסר דובר מטעם טוויטר.

לפי מייל פנימי שהפיץ דורסי בקרב עובדיו בעבר, פגישה שכזו נועדה לגשר על פערים בין ציפיות השלטון ואילוצי החברה. "נפגשתי עם כל מנהיג מהעולם שהזמין אותי. ואני מאמין ששיחותיי עימם היו פרודוקטיביות, ותוצאותיהן בעלות משמעות", כתב דורסי. "כמה מכם בטח יתמכו בפגישה שקיימתי עם הנשיא, וכמה בודאי יחשבו שהפגישה לא הייתה צריכה להתקיים. בסופו של דבר, אני מאמין שחשוב לפגוש ראשי מדינות כדי להאזין, ולחלוק את עקרונותינו ואת רעיונותינו".

קראו עוד בכלכליסט

הפגישה אתמול התקיימה מספר שעות לאחר שטראמפ תקף בחשבון הטוויטר שלו את פלטפורמת המדיה החברתית בעקבות מה שהוא כינה התנהגות "מאוד מפלה" נגדו, שכללה לדבריו את הקטנת מספר העוקבים שלו. הוא אמר גם שטוויטר משחקת "משחקים פוליטיים" ושהוא שמע "תלונות רבות מאנשים רבים".

פתוח להצעות. דורסי, צילום: רויטרס פתוח להצעות. דורסי | צילום: רויטרס פתוח להצעות. דורסי, צילום: רויטרס

לטראמפ היסטוריה עשירה של הטחת האשמות של חוסר איזון פוליטי בחברות טכנולוגיה גדולות כפייסבוק וגוגל - וטוויטר היא ללא ספק אחת המטרות העדיפות עליו. בנובמבר צייץ טראמפ שטוויטר מוחקת עוקבים מחשבונו. זאת, כשבפועל רבים מעוקביו הם בוטים וחשבונות מזויפים, רעה חולה שמנסה טוויטר למגר כדי לשמור על שיח מאוזן, אותנטי ובטוח. הירידה המתמדת במספר העוקבים נובעת בין השאר, מנטרול חשבונות לא פעילים; למשל, דורסי עצמו איבד 20,000 עוקבים בשל ניטרול זה.

טוויטר עומדת תכופות בפני ביקורת מצד ליברלים ושמרנים כאחד, בין היתר בטענה שאינה עושה די לנטר את נוכחותו של טראמפ בפלטפורמה. יש שביקרו את החברה על שנתנה לטראמפ להישאר בפלטפורמה למרות שפעולותיו וציוציו הפרו לכאורה את תקנות טוויטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות