אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטודנט תובע מיליארד דולר מאפל: "הפכה אותי לגנב על בסיס תוכנת זיהוי פנים" צילום: גטי אימג'ס

סטודנט תובע מיליארד דולר מאפל: "הפכה אותי לגנב על בסיס תוכנת זיהוי פנים"

לדברי אוסמן בעה מארה"ב, טעות בפלטפורמת תוכנה הגדירה אותו כמי שפרץ לחנויות אפל סטור והובילה למעצרו; זאת בעוד הפושע האמיתי עדיין מסתובב חופשי. אפל מסרה שאינה מנטרת ברציפות את פני המבקרים בחנויות, אך מעסיקה חברה שמנתחת סרטוני אבטחה

24.04.2019, 12:37 | רפאל קאהאן

סטודנט אמריקאי בשם אוסמן בעה תובע מאפל פיצוי בסך מיליארד דולר על שהפעילה מערכת זיהוי פנים בחנויות אפל סטור, וטעות בה הובילה למעצר שווא שלו. לפי דיווח של the Verge, דחתה אפל את הטענות ומסרה שאינה סורקת את פני המבקרים בחנותה.

קראו עוד בכלכליסט

ראשית הסיפור במעצרו של בעה בניו יורק, בגין חשד לפריצות וגניבות במספר חנויות אפל סטור בארצות הברית. הוא זוהה בידי מערכת זיהוי פנים, שסרקה סרטוני אבטחה וקבעה שהוא הגנב. בדיקה של משטרת ניו יורק גילתה שבעה אינו האשם, ושהפושע האמיתי פשוט דומה לו. כמו כן, המשטרה לא הכחישה שנשענה על כלי זיהוי פנים כלשהו, שכנראה ביצע את הטעות.

חנות הדגל של אפל בניו יורק, צילום: בלומברג חנות הדגל של אפל בניו יורק | צילום: בלומברג חנות הדגל של אפל בניו יורק, צילום: בלומברג

לפי הערכות, מי שביצע את זיהוי הפנים עצמו הוא חברת Security Industry Specialists, קבלנית אבטחה של אפל שמפעילה כלי ניתוח של סרטוני אבטחה. היא ואפל מצניעות את קשריהן, כדי שלא לעורר אי נוחות בקרב עובדי החנויות ומבקריהן.

אפל נחשבת לחברה שמתאמצת לצמצם פגיעות בפרטיות המשתמשים שלה, והפרשה מגיעה בתזמון לא נוח עבורה: רק השבוע קרא טים קוק להחלת רגולציה קשוחה יותר על חברות טכנולוגיה שעלולות לפגוע בחירויות הציבור, בשל היעדר גבולות מתאימים. ואולם, לפי הערכות, תסתיים התביעה בהסדר סולידי; סכום הפיצוי שדורש בעה מופרך לחלוטין. פרקליטו נימק את הפיצוי בכך שהמעצר בוצע בבוקרו של מבחן חשוב במוסד האקדמי בו לומד התובע, והמקרה הוביל לירידה בממוצע הציונים שלו. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אפל תיצור לאפל קארד אפלקציית מסחר במניות שתיתן לך לך 1%-2% או פחות בכל בכל מחירה בפטנט.
מה שייצור מסחר מאוד רווחי והפכפך מאוד אם כי אתה חייב להחזיק במניה לפחות שבוע ואפל תבדוק אם CFO Apple איך לאפשר לזה לקרות ואפל תיקח חלק מההכנסות בכל מסחר והיא תהיה חינמית. אפל תרוויח מהמסחר ומהבנקים. דור חדש של סוחרי מניות מאייפון. אפל תבנה צוות כלכלנים שיבנו את הבסיס לאפלקציה. בפטנט. גם לאגרות חוב, זהב, יהלומים וסחורות ומדינות יכלו להשתתתף.
מנכ״ל אפל  |  27.04.19
6.
אפל תיצור אפלקציית גיים סנטר חדשה בעייצוב סופר משחקי כמו בממשק מריו לiOS או אנגרי בירדס׳ לiOS 13
למשל עבור משחקים כמו פורטנייט וזה יכלול אנימוג׳י גדול שאפשר להוסיף. בקילר רעיון לiOS 13 כולל אנימוג׳י ומימוג׳י ואפשר לדבר באנימוג׳י. אפל מרוויחה ממשחקים קרוב 7% מהכנסותיה.
מנכ״ל אפל  |  27.04.19
5.
אפל תשחרר בספטמבר שלושה טלפוני 11 עם OLED כולל מסך 5.5 אינץ׳ עם FaceID ב900$
במידה ואפל תספיק ליצור אייפון עם G5 עד ספטמבר או אוקטובר המחיר יעלה ב100$ וכן תיצור אייפון 11R ב750$ עם שתי מצלמות ובמארס 2020 תיצור אייפון XE עם G4 וTouch ID מהיר יותר בפטנט עם מסכי 4.7 אינץ׳ עבור 469$ ו5.5 ב549$ ואייפוד XE 4.7 אינץ׳ ב399$ שיהיה דק יותר ו5.5 אינץ׳ עבור 499$ כלומר 4 טלפונים במארס וארבע טלפונים בספטמבר כולל 5.8 ו6.5 אינץ׳ עבור 100$ וגם 11R יכיל G5 ויעלה כנראה 50$ יותר עבור 800$.
מנכ״ל אפל  |  27.04.19
לכל התגובות