אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לתת כתובת Hotmail: הטעויות שעושים בני חמישים פלוס בקורות החיים צילום: שאטרסטוק

לתת כתובת Hotmail: הטעויות שעושים בני חמישים פלוס בקורות החיים

החל מהפונט, דרך התרברבות בכישורים מיושנים ועד פירוט כל המשרות שאי פעם היו לכם - יש טעויות שמחפשי עבודה מבוגרים פשוט לא יכולים להרשות לעצמם לעשות

25.04.2019, 10:37 | שירות כלכליסט
מתי בפעם האחרונה שדרגתם את קורות החיים שלכם? בתור מחפשי עבודה מבוגרים ומנוסים יותר, לא מספיק רק לשנות כמה תאריכים ותיאורי תפקיד כשאתם מחפשים עבודה חדשה. סגנון קורות החיים ועיצובם שעזרו לכם למצוא את העבודה הנוכחית לפני כמה שנים עשויים להיראות פרה-היסטוריים כיום.

קראו עוד בכלכליסט

גם ככה קשה שם בחוץ; מחפשי עבודה בגילאי 55-64 מבלים בממוצע 34.5 שבועות בחיפוש אחר עבודה, לעומת 22.2 שבועות בשקלול העובדים בכל הגילאים. בסקר של AARP שנערך בקרב עובדים בני 45 או יותר, 75% מתוכם ציינו אפליית גיל כסיבה שאיבדו את בטחונם ביכולת למצוא עבודה תוך זמן קצר. כדי לוודא שאתם לא נתפסים כ"דינוזאורים" על ידי מעסיקים פוטנציאליים, באתר TheLadder פרסמו כמה טעויות שכדאי להימנע מהן בכל הקשור בקורות החיים שלכם:

 

1. הפורמט עייף ודל

מסמך קורות חיים מיושן בשחור לבן לא מתאים יותר, כך אומרת לואיס קורסמארק, אחת מכותבות הספר Modernize your Resume. כריסטופר וורד, אחד המייסדים של Myer Resumes מסכים: "החברה האנושית הופכת ליותר ויזואלית".

כדי לתת לקורות החיים שלכם מראה עכשווי, הוסיפו קצת צבע לכותרות או שלבו לוגו צבעוני אישי. במקום להשתמש בפונט Times New Roman, בחרו אחד עכשווי יותר כמו Calibri, Cambria או Verdana – שכולם פונטים מקובלים, שעוברים טוב בין תוכנות ומערכות שונות. אך היצמדו לפונט אחד, והשאירו כמות של חלל ריק כדי שיהיה קל יותר לקרוא את קורות החיים, מציעה קורסמארק.

חיפוש עבודה אחרי גיל 50. יש להתאים את קורות החיים, צילום: cortesia חיפוש עבודה אחרי גיל 50. יש להתאים את קורות החיים | צילום: cortesia חיפוש עבודה אחרי גיל 50. יש להתאים את קורות החיים, צילום: cortesia

 

2. ציינתם כל עבודה שהייתה לכם אי פעם

קורות החיים הם הדרך שלכם למכור את עצמכם למעסיק, הם אינם האוטוביוגרפיה שלכם. "ציון ניסיון לא רלוונטי מהעבר הרחוק היא דרך בטוחה לגרום לכם להיראות מיושנים", כך אומר סקוט וודר, מגייס של Fortune 100 וכותב הספר "סימנים של קורות חיים מצוינות". "אין חוק שאומר שאתם חייבים לציין כל עבודה שהייתה לכם".

ככלל, כדאי לציין עבודות מהעשר-חמש עשרה שנים האחרונות, למעט עבודות מהעבר היותר רחוק שרלוונטיות ספציפית למשרה שאתם מתמודדים עליה", אומר וודר. הצמצום גם יעזור לקורות החיים שלכם לא לחרוג משני עמודים, שהוא המקסימום המומלץ.

3. אתם מתרברבים במיומנויות לא עדכניות

מעסיקים מעוניינים באנשי מקצוע ששומרים על מיומנויותיהם עדכניות. "ציון השליטה שלכם בתוכנה שכבר לא נמצאת בשימוש למשל, רק יפגע בכם", אומר וודר. אותו הדבר נכון גם למיומנויות "רכות", כמו "מנהיגות", או "פתרון בעיות". המעסיק אמור להבין שאתם שולטים במיומנויות האלה דרך ניסיון העבודה שלכם.

ואל תציינו דברים ברורים מאליהם, כמו שליטה בוורד. השתמשו בחלק המיומנויות של קורות החיים שלכם כדי להדגיש את המומחיות הרלוונטית לעולם העבודה העכשווי. לא בטוחים מה רלוונטי? עברו על מודעות דרושים כדי לראות מה מעסיקים נוטים לחפש.

4. כתובת האימייל שלכם היא משנות התשעים המוקדמות

"מגוחך לחשוב שמשהו כמו כתובת אימייל מיושנת יוציא אתכם מהמירוץ, אבל הסיכון קיים", כך אומר דון בוגני, מומחה לקורות חיים ב-Atkinson A.C. "האם זה הוגן? לא. האם זה קורה? כן".

ולפתוח חשבון ג'ימייל לוקח בדיוק חמש דקות. השקיעו את המאמץ והציגו כתובת מייל עדכנית. אם יש לכם Hotmail, אל תשלחו את הכתובת למעסיקים פוטנציאליים.

5. אתם מקשים על המעסיק להשיג אתכם

שימוש בהיפרלינק לכתובת האימייל שלכם יעזור למגייסים להזמינכם לראיון. גם לינק לחשבון לינקדאין או פלטפורמה מקצועית אחרת הוא דבר מומלץ, ויחסוך למעסיק הפוטנציאלי את הטרחה בלחפש אתכם.

מומלץ ליצור URL לינקדאין ייעודי כדי להפחית את העומס על הדף, ואם אתם בתחום יצירתי, הוסיפו לינק ישיר לתיק העבודות שלכם.

6. אתם מדגישים את יעדי הקריירה שלכם

במקום להתחיל במה שאתם מחפשים בעבודה הבאה שלכם, התמקדו בצרכי המעסיק על ידי כתיבת סיכום קריירה. חלק זה אמור להסביר בקצרה (בערך ב-50 מילים) אילו מיומנויות וניסיון יש לכם, ואיזה ערך מוסף תוכלו להביא לחברה. הכותרת של חלק זה צריכה לתאר את ההכשרה ורמת המיומנויות שלכם.

7. אתם מזמנים תשומת לב יתרה לגילכם

למרות שהחוק אוסר אפלייה על בסיס גיל בתעסוקה הרבה מחפשי עבודה בני 50+ מרגישים שזו עדיין בעיה. רבים מהם עושים את הטעות וחושפים את גילם על ידי ציון תאריך סיום האוניברסיטה שלהם, כך אומר וורד, שממליץ פשוט לא לעשות זאת. למרות שזה אולי לא יפתור את הבעיה. על פי הסקר של AARP, כ-44% מהמשיבים שהגישו מועמדות לעבודה חדשה בשנתיים האחרונות דיווחו שנשאלו על גילם או שנת סיום לימודיהם.

8. אתם כותבים את המובן מאליו

הכללת המשפט "המלצות יינתנו על פי בקשה" בקורות החיים היה פעם דבר מקובל. אך לא כיום. מעסיקים פוטנציאליים מצפים מכם לספק את ההמלצות האלה, אז אל תבזבזו מקום בקורות החיים בחזרה על מיותרת על כך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות