אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"חות מיקרוסופט מזניקים את החברה לשווי הגבוה בעולם צילום: יחצ

דו"חות מיקרוסופט מזניקים את החברה לשווי הגבוה בעולם

ענקית התוכנה היכתה את תחזיות השוק, עם רווח נקי של 1.14 דולר למניה והכנסות של 30.6 מיליארד דולר ברבעון הפיסקאלי האחרון; היא מתקרבת לשווי של טריליון דולר ועוקפת את אפל

24.04.2019, 23:34 | שיר רייטר

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

לאחר פרסום הדו"חות: מיקרוסופט מטפסת הלילה (ד') ב-3.3% במסחר המאוחר לשווי של כ-994.2 מיליארד דולר. בכך היא הופכת לחברה הציבורית בעלת השווי הגבוה בעולם, ועוקפת את אפל ששוויה עומד עתה על 981.3 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ענקית התוכנה פירסמה את התוצאות הכספיות של הרבעון הפיסקאלי השלישי, שעלו על תחזיות השוק. החברה רשמה רווח נקי של 1.14 דולר למניה והכנסות של 30.6 מיליארד דולר, בזמן שאנליסטים בשוק צפו לחברה רווח נקי של דולר למניה והכנסות של 29.8 מיליארד דולר.

ברבעון המקביל בשנה הקודמת רשמה מיקרוסופט רווח של 7.42 מיליארד דולר או 95 סנט למניה, והכנסות של 26.8 מיליארד דולר.

מתחילת השנה טיפסה מיקרוסופט בקרוב ל-21%, בזמן שמדד S&P 500 התחזק ב-6%. ב-12 החודשים האחרונים התחזקה מניית הטכנולוגיה ביותר מ-34%.

 

המנכ"ל נאדלה המנכ"ל נאדלה המנכ"ל נאדלה

המכירות קפצו ב-14% במהלך הרבעון, הודות להכנסות מפעילות הענן הציבורי של החברה, כאשר עסקים גדולים ויתרו על השרתים שלהם והעבירו את בסיסי הנתונים שלהם לפלטפורמת מחשוב הענן של מיקרוסופט, Azure.

"ביקוש לשירותי הענן שלנו הניעו את מכירות הענן ל-9.6 מיליארד דולר ברבעון, קפיצה של 41% ביחס לרבעון המקביל", אמרה איימי הוד, סמנכ''לית הכספים של החברה. "אנחנו ממשיכים להניע צמיחה בהכנסות וברווח התפעולי, עם ביצועים עקביים של צוותי המכירות שלנו, והשקעות אסטרטגיות ממוקדות".

ההכנסות מפלטפורמת Azure בלבד זינקו ב-73%, מכירות אופיס 365 עלו ב-30% והמכירות בחטיבת הגיימינג עלו ב-12%.

למרות שפלטפורמת Azure עדיין קטנה משמעותית מהפלטפורמה המתחרה של אמזון, AWS, אנליסטים בסטיפל אומרים שהיא גדלה בקצב מהיר יותר ביחס ל-AWS כשהייתה בגודל דומה.

"אנחנו ממשיכים להאמין שהמעבר לענן יעזור למיקרוסופט להציע פורטפוליו רחב יותר של מוצרים בעלי פונקציונליות עמוקה יותר, כמו גם להיכנס לתחומים חדשים שבהם לא התמודדה בעבר", כתב אנליסט סטיפל בראד ריבק.

מיקרוסופט צפויה לספק תחזית לרבעון הפיסקאלי הרביעי במהלך שיחת הוועידה שתקיים הללילה. אנליסטים בשוק מצפים לתחזית צמיחה של 8.4% בהכנסות שיעמדו על 32.6 מיליארד דולר ולרווח של 1.18 דולר למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות