אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וחוזר חלילה: קרלוס גוהן שוב שוחרר בערבות ביפן צילום: איי פי

וחוזר חלילה: קרלוס גוהן שוב שוחרר בערבות ביפן

יו"ר רנו-ניסאן, המואשם בעבירות שחיתות, ישוחרר בערבות של 4.5 מיליון דולר, אך התביעה עשויה לערער; הוא כבר שוחרר בחודש שעבר, אך נעצר מחדש בשל אישומים ניספים

25.04.2019, 09:17 | שירות כלכליסט
בית המשפט בטוקיו אישר היום (ה') את שחרורו של יו"ר רנו-ניסאן לשעבר קרלוס גוהן בערבות של 500 מיליון ין (4.5 מיליון דולר). עם זאת, התובעים עשויים לערער על ההחלטה.

קראו עוד בכלכליסט

גוהן נעצר לראשונה בנובמבר בחשד לעבירות שחיתות ולאחר ארבעה חודשים שוחרר בערבות של 8.9 מיליון דולר. אולם, הוא נעצר מחדש באפריל לאחר שהועלו נגדו אישומים חדשים.

גוהן, לאחר ששוחרר ממעצר בפעם הקודמת, צילום: רויטרס גוהן, לאחר ששוחרר ממעצר בפעם הקודמת | צילום: רויטרס גוהן, לאחר ששוחרר ממעצר בפעם הקודמת, צילום: רויטרס

גוהן חשוד כי לא דיווח על מלוא סכום התגמולים שהרוויח, והוא מואשם בהפרת אמונים לאחר שלפי החשד השתמש בכספים של ניסאן לכיסוי הפסדים פיננסיים שלו. עם זאת, גוהן (65) ממשיך לטעון לחפותו. לטענתו, כל העסקאות הפיננסיות שביצע היו חוקיות והוא לא דיווח על גובה השכר שלו מכיוון שלא הגיע עם החברה להסכמה רשמית לגביו. בסרטון שפרסם ב-9 באפריל טען כי מדובר בקונספירציה שרקחו בכירים בחברה להדחתו.

גם השחרור הנוכחי של גוהן ממעצר צפוי להיות מלווה בתנאים נוקשים כמו בפעם הקודמת, כולל התקנת מצלמות מעקב בכניסה לביתו והגבלה בשימוש בטלפון הסלולארי ובאינטרנט רק תחת השגחת עורכי דינו.

גוהן, הברזילאי ממוצא לבנוני, עמד בראש ניסאן במשך שני עשורים ולזכותו נזקפת חילוצה של החברה שהיתה על סף פשיטת רגל הודות לברית עם רנו הצרפתית ומיצובישי.

השבוע הורידה ניסאן את תחזית הרווח שלה לשנה הפיסקאלית הנוכחית, זו הפעם השנייה, על רקע ההשלכות של השערוריה, האטה בשווקים ועלויות גבוהות יותר בחלק מהאזורים בהם היא פועלת. כמו כן, מתגבר חוסר הוודאות סביב הוואקום שנוצר במנהיגות מאז הדחתו של גוהן והעתיד של הברית עם רנו.

רנו מחזיקה ב-43% מניסאן, בעוד שניסן חולשת על 15% מרנו. מכירות החברה נמצאות בירידה, בעיקר בצרפת וביפן. בניסאן אמנם הבטיחו לחזק את הפיקוח על ההנהלה, אך התדמית שלה כבר נפגעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות