אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אכזבה בדרום קוריאה: הכלכלה התכווצה - לראשונה מאז המשבר הפיננסי צילום: Dezeen

אכזבה בדרום קוריאה: הכלכלה התכווצה - לראשונה מאז המשבר הפיננסי

התמ"ג ברבעון הראשון ירד בשיעור מותאם עונתית של 0.3% לעומת הרבעון הקודם, הירידה החדה ביותר מאז שלהי 2008, אז נרשמה צניחה של 3.3% בתמ"ג. ברבעון הקודם נרשמה צמיחה של 1%

25.04.2019, 14:07 | שירות כלכליסט
כלכלת דרום קוריאה הפתיעה לרעה והתכווצה ברבעון הראשון של השנה, תוך שהיא מפגינה את הביצועים הגרועים ביותר מאז המשבר הפיננסי העולמי, והחברות העדיפו לצמצם השקעות.

קראו עוד בכלכליסט

ההתכווצות הלא צפויה חיזקה את ההערכה בקרב האנליסטים כי הבנק המרכזי צפוי לשנות את המדיניות שלו, ולעבור למדיניות של הקלה ואולי אפילו הורדת ריבית, וזאת בניסיון לבלום את ההידרדרות באמון העסקים והתגברות הסיכונים החיצוניים.

סיאול, צילום: Kohn Pedersen Fox Associats סיאול | צילום: Kohn Pedersen Fox Associats סיאול, צילום: Kohn Pedersen Fox Associats

על פי ההודעה שפרסם הבנק, האטה חדה מהצפוי בסקטור ייצור שבבי הזיכרון פגעה בהשקעות ההון ברבעון הראשון, והירידה בייצוא לנוכח מחלוקת המסחר בין סין וארה"ב קיזזה את הרווחים מהעלייה בצריכה הפרטית. התמ"ג ברבעון הראשון ירד בשיעור מותאם עונתית של 0.3% לעומת הרבעון הקודם, הירידה החדה ביותר מאז שלהי 2008, אז נרשמה צניחה של 3.3% בתמ"ג. ברבעון הקודם נרשמה צמיחה של 1%. הירידה הפתיעה את האנליסטים, שציפו להתרחבות של 0.3%.

"ההוצאות הממשלתיות לא הצליחו לשמור על התנופה שנרשמה ברבעון הרביעי, במיוחד בכל הקשור להשקעות בבנייה, בעוד שירידה בהשקעות העסקיות הייתה חדה מהציפיות בשל האטה בסקטור השבבים", נמסר בהצהרה שפרסם הבנק המרכזי.

הנתונים המאכזבים התפרסמו יום לאחר שהממשלה בהובלת מון ג'יאה–אין חשפה תוספת של 6.7 טריליון וון (5.9 מיליארד דולר) לתקציב לטיפול בזיהום האוויר הקשה ולתמרוץ הייצוא.

עוד עולה מהנתונים כי השקעות ההון צנחו ב-10.8%, הירידה החדה ביותר מאז 1998, בוההשקעות בבנייה נפלו ב-0.1%. במקביל, הייצוא נפל ב-2.6% לעומת הרבעון הקודם. לעומת זאת, הצריכה הפרטית עלתה ב-0.1% על רקע עלייה בביקוש למוצרים בני קיימא. בהשוואה לרבעון הראשון של השנה שעברה, הכלכלה הרביעית בגודלה באסיה צמחה ב-1.8%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות