אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך לחפש עבודה חדשה כשאתם עדיין עובדים במשרה הנוכחית צילום: שאטרסטוק

איך לחפש עבודה חדשה כשאתם עדיין עובדים במשרה הנוכחית

כיצד לשמור על דיסקרטיות, למתי כדאי לקבוע את ראיונות העבודה ומה לעשות אם הבוס 'תופס אתכם' ושואל אם אתם מחפשים עבודה אחרת

27.04.2019, 22:43 | שירות כלכליסט
מציאת עבודה חדשה היא במידה מסוימת עוד עבודה במשרה מלאה.

אם כך, כיצד אמורים למצוא עבודה חדשה כשעוד עובדים בעבודה הישנה? בדרך כלל עדיף להימנע מחיפושים במהלך העבודה כי המעסיק יכול לראות את הפעילות שנעשית במכשירים של החברה. בכל זאת, אנשים עושים זאת ולעיתים קרובות למדי.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המידע שאספו בחברת ZipRecruiter, מרבית חיפושי העבודה נערכים בין השעות שמונה בבוקר וחמש אחרי הצהריים בימי חול. שיא הפעילות באתרי חיפוש המשרות קורה בין אחת לשתיים בצהריים, כשיום שלישי הוא היום הפופולארי ביותר לחיפושי עבודה.

באתר CNN פרסמו כמה צעדים שיקלו על החיפוש ויהפכו אותו לאפקטיבי יותר:

הציבו גבולות: חיפוש העבודה יכול להשתלט על החיים, לכן עוזר לקבוע שעות ספציפיות לתהליך. "צרו זמנים המיועדים לחיפוש עבודה, כך שתקבעו שעת התחלה ושעת סיום וזה לא ירגיש אינסופי", מציעה ויקי סאלמי, מומחית לבניית קריירה באתר ההשמה מונסטר. בחלק מהימים נצלו את הזמן הקבוע להגשת מועמדות למשרות, ובאחרים נצלו את הזמן לעדכון קורות החיים או לקביעת פגישות נטוורקינג.

גם אם נראה לכם שכולם יודעים שאתם מחפשים עבודה, שימרו על דיסקרטיות, צילום: שאטרסטוק גם אם נראה לכם שכולם יודעים שאתם מחפשים עבודה, שימרו על דיסקרטיות | צילום: שאטרסטוק גם אם נראה לכם שכולם יודעים שאתם מחפשים עבודה, שימרו על דיסקרטיות, צילום: שאטרסטוק

פשטו את החיפוש על ידי קביעת התראות באתרים לתחומים שמעניינים אתכם, כך שתקבלו הודעה ישירות במייל כשמתפרסמת משרה הרלוונטית עבורכם, ותחסכו זמן.

קבעו את הריאיונות באופן אסטרטגי: התגנבות מהעבודה באמצע היום לריאיון עבודה יכולה לשבש הרבה דברים, לכן עדיף לקבוע את הריאיונות בהתאם ללוח הזמנים שלכם. "המעסיקים רעבים לעובדים מיומנים", מסביר איאן סיגל מנכ"ל ZipRecruiter. "אם הם בחרו בכם לריאיון מתוך כל האנשים שהגישו קורות חיים, הם יתאימו עצמם לשעה שנוחה לכם".

קביעת הריאיון מוקדם בבוקר או בשעות האחר הצהריים המאוחרות תקל עליכם להתרכז בעבודה הנוכחית שלכם ותמנע מכם לנסות לחשוב על תירוץ למה אתם צריכים לצאת מהמשרד באמצע היום. ביקור במשרד הפוטנציאלי בשעות הערב יכול לעזור לכם להבין מה המדיניות בנוגע לאיזון בין העבודה והחיים הפרטיים. אולם, לפעמים אין ברירה וצריך לקבוע ריאיון דווקא באמצע היום, נסו שזה לא יתנגש בפגישות חשובות בעבודה, ושמרו על תירוצים פשוטים. "לא צריך לפרט סיפור שלם, אפשר להסתפק במשהו בסגנון אני צריך לטפל במשהו, אני אחזור אחרי זה למשרד, אם צץ משהו דחוף שלחו לי הודעה", מציעה סאלמי. אם אתם עובדים מהבית חלק מהזמן, נסו לקבוע את הריאיונות בימים האלה. כמו כן, אם אמורים להיות כמה שלבים בתהליך הגיוס, נסו לקבוע את כולם לאותו היום וקחו חופש מהעבודה. "הקריבו קצת מימי החופשה השנתיים שלכם כדי שלא יהיו בעיות", מסכם סיגל.

היו טובים אף יותר בעבודה הנוכחית שלכם: אתם אולי מרגישים דווקא מותשים יותר מהרגיל בגלל הלחץ שחיפוש העבודה מוסיף לכם, אבל אל תתנו לזה להשפיע על העבודה שלכם. "עשו את העבודה שלכם במקום הנוכחי אפילו טוב יותר מבעבר", אומר סיגל. "כשתכנסו לבוס להודיע שאתם מתפטרים אתם רוצים שיבינו את גודל ההפסד". בנוסף, כשהמוניטין וההישגים שלכם כך כל טובים תוכלו אולי אפילו להצית מלחמה על הכישורים שלכם. "הדרך היחידה לגלות מה השווי המקסימאלי שלכם הוא דרך מכירה פומבית. התרחיש הטוב ביותר הוא שהמעסיק ישאל מה עליי לעשות כדי שתישאר?" מסביר סיגל.

שמרו על אדישות: זה אולי מרגיש כאילו כולם יודעים שאתם מחפשים עבודה חדשה, אך הדרך שבה אתם מגיבים ומנהלים את הסיטואציה היא חשובה.

"אנשים נוטים להיות יותר פרנואידים ממה שהם אמורים להיות", אומרת ג'ואן מיהל, קואצ'רית לקריירה. אם ישאלו אתכם למה אתם מסתודדים בטלפון בחדר הישיבות, ענו תשובה פשוטה. "התייחסו לזה כאילו לא מדובר בעניין גדול", היא מציעה. תסבירו שזו הייתה שיחה אישית ושהמשרד רועש מדי. אפילו אם הבוס עצמו ישאל אם אתם מחפשים עבודה, אל תתייחסו אל זה בהכרח כדבר רע. זו דווקא יכולה להיות הזדמנות עבורכם לדון בהעלאת שכר, קבלת יותר תחומי אחריות או קבלת יותר הכשרה או משאבים. "אנשים דואגים הרבה יותר מדי מכך שהמעסיק יתעצבן ויעניש אותם", אומר סיגל. "אבל אולי אם הם יגלו שאתם לא מרוצים, זו תהיה הזדמנות להתחיל בשיחה לשיפור העניין".

שמרו על דיסקרטיות: תהליך חיפוש עבודה הוא אמנם מלחיץ, אך עדיף לא לשתף חברים בעבודה. "אי אפשר לדעת איך הדברים יצופו ברחבי המשרד", טוען מארק סנדלה, מייסד ומנכ"ל Ladders. " אי אפש לשלוט בערוצי הרכילות במשרד". שיתוף חבר לעבודה עלול לגרום לבעיות בהמשך אם אתם תקודמו על חשבונו. "הם עלולים להתעצבן שהאדם שבכלל רצה לעזוב הוא שקיבל את הקידום", מסכמת סאלמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות