אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דויטשה בנק: הרווח הנקי ברבעון הראשון זינק ב-67%

דויטשה בנק: הרווח הנקי ברבעון הראשון זינק ב-67%

יממה לאחר הדיווח על כישלון המיזוג עם קומרצבנק, מדווח הבנק הגדול בגרמניה שהרווח הכה את התחזיות ועלה ל-201 מיליון יורו. ההכנסות ירדו ב-9%

26.04.2019, 08:59 | שירות כלכליסט
דויטשה בנק פרסם את נתוני הרבעון הראשון, שהיו גבוהים מהתחזיות. התוצאות נחשפו כיממה לאחר שדווח כי נסוג משיחות מיזוג עם יריבו הגרמני קומרצבנק.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק הגדול בגרמניה דיווח כי הרווח הנקי עמד בשלושת החודשים הראשונים של השנה על 201 מיליון יורו (223 מיליון דולר), עלייה של 67% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. התוצאות היו גבוהות מתחזיות האנליסטים, שציפו לרווח של 29 מיליון יורו. עם זאת, ההכנסות ירדו ב-9%.

"התוצאות שלנו ברבעון הראשון משקפות את הכוח של החברה וההתקדמות המתמשכת שלנו בביצוע התוכניות שלנו בסביבת שוק מאתגרת ביותר", מסר המנכ"ל כריסטיאן סואינג. "רשמנו התקדמות בתחומי צמיחה מרכזיים: צמיחה בהלוואות ובפיקדונות, התאוששות בנכסים המנוהלים ושיפור בנתח השוק במימון תאגידי".

כריסטיאן סואינג, מנכ"ל דויטשה בנק , צילום: בלומברג כריסטיאן סואינג, מנכ"ל דויטשה בנק | צילום: בלומברג כריסטיאן סואינג, מנכ"ל דויטשה בנק , צילום: בלומברג

אתמול נודע כי שיחות המיזוג בין דויטשה וקומרצבנק הסתיימו בלי תוצאות, לאחר שהבנקים קבעו כי מיזוג טומן בחובו יותר מדי סיכונים.

בשנה שעברה דיווח הבנק על רווח, לראשונה מאז 2014. עם זאת, בשנים האחרונות עלה דויטשה בנק לכותרות בעיקר מהסיבות הלא נכונות, החל מהסדר עם משרד המשפטים האמריקאי ועד לשינויים בהנהלה, הכנסות מאכזבות וירידות במחיר המניה.

לאחרונה דווח כי הבנק הפדראלי בארה"ב חוקר את תפקידו של הבנק בפרשת הלבנת הון בדנסקה בנק, וכן הקונגרס האמריקאי בודק את קשריו של דויטשה עם הנשיא דונלד טראמפ. בשבוע שעבר דיווח העיתון הבריטי הגרדיאן כי עלולים להינקט נגד הבנק צעדים משפטיים בנוגע למעורבתו בפרשת הלבנת הון ברוסיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות