אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל פרסמה אזהרת רווח - המניה קרסה בוול סטריט צילום: בלומברג

אינטל פרסמה אזהרת רווח - המניה קרסה בוול סטריט

ענקית השבבים פרסמה אמש את תוצאות הרבעון הראשון והורידה את תחזיות הרווח לשנה. המניה הגיבה בצניחה של 7.1% במסחר המאוחר

26.04.2019, 09:54 | שירות כלכליסט

אינטל פרסמה אמש לאחר נעילת המסחר בוול סטריט את דו"חות הרבעון הראשון שלה, שאמנם תאמו לתחזיות האנליסטים אך כללו גם תחזית נמוכה מהצפוי להכנסות השנה כולה. בעקבות זאת, מניית החברה נפלה ביותר מ-7% לאחר סגירת המסחר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה על רווח של 0.89 סנט למניה, ועל הכנסה בגובה 16.06 מיליארד דולר. בשני המקרים התוצאות תאמו לתחזיות האנליסטים. עוד דיווחה החברה כי תחזית הרווח לשנה כולה עומדת על 69 מיליארד דולר, זאת לעומת הערכה בקרב האנליסטים ל-71.05 מיליארד דולר. מדובר בירידה לעומת הכנסות של 70.8 מיליארד דולר שרשמה החברה בשנה שעברה, שתהווה את הירידה הראשונה בהכנסות מאז 2015.

זהו הדו"ח הרבעוני הראשון שמפרסמת אינטל תחת הנהגתו של המנכ"ל בוב סוואן, שנכנס לתפקיד המנכ"ל הקבוע בינואר. סוואן, שכיהן כסמנכ"ל הכספים של החברה מאז 2016 מונה בתחילה למנכ"ל זמני לאחר הדחתו של בריאן קרזניץ בשנה שעברה בשל "מערכת יחסים בהסכמה" עם עובדת שכפופה לו.

מנכ"ל אינטל בוב סוואן, צילום: בלומברג מנכ"ל אינטל בוב סוואן | צילום: בלומברג מנכ"ל אינטל בוב סוואן, צילום: בלומברג

בשבוע שעבר הודיעה אינטל כי היא נסוגה משוק מכשירי הסמארטפון דור חמישי מכיוון שהיא לא רואה "מסלול ברור לרווחיות". החברה אף הודיעה כי היא שוקלת מחדש את עתידה בשוק מכשירי האינטרנט של הדברים (internet of things). על פי הודעת החברה, היא מבצעת "הערכה אסטרטגית של מודמים דור חמישי למחשבים אישיים ולסקטור האינטרנט של הדברים".

פירוש הדבר כי אינטל תהפוך להיות תלויה יותר בחטיבת חוות השרתים, שם היא חולשת על מרבית נתח השוק מבחינת אספקת שבבים לשרתים. אולם, ההכנסה בחטיבה הזו נפלה ב-5% לעומת הרבעון הראשון של השנה שעברה ל-4.9 מיליארד דולר לעומת 5.2 מיליארד דולר.

הירידה החדה ביותר נרשמה בחטיבת השבבים לחברות ולממשלות, שההכנסה בה נפלה ב-21%. לעומת זאת, חטיבת מיחשוב הענן עלתה ב-5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות