אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפעם זה יעזור? מאסק הגיע להסדר נוסף עם רשות ני"ע בנוגע לשימוש בטוויטר צילום: רויטרס

הפעם זה יעזור? מאסק הגיע להסדר נוסף עם רשות ני"ע בנוגע לשימוש בטוויטר

לפי ההסדר, ייאסר על מנכ"ל טסלה לשתף ברשתות החברתיות מידע פיננסי ואחר הנוגע לחברה, ללא קבלת אישור משפטי; הרשות האשימה את מאסק כי הפר את ההסדר הראשון ביניהם

27.04.2019, 08:54 | שירות כלכליסט

מנכ"ל טסלה אלון מאסק הגיע להסדר נוסף עם רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) בנוגע לשימוש שלו בטוויטר. כך לפי מסמכים שהוגשו לבית משפט בניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהמשך להסדר שנחתם בספטמבר, ויישב את התביעה שהגישה הרשות נגד מאסק על הונאת משקיעים. לטענת ה-SEC, מאסק הפר את ההסדר הזה.

ההסדר החדש, שעדיין נדרש לאישור בית המשפט, כולל רשימה ארוכה של מידע שעל מאסק ייאסר לפרסם ברשתות החברתיות - כולל בבלוג של טסלה - בלי שקיבל לכך אישור משפטי מעורכי הדין של יצרנית המכוניות החשמליות.

מידע זה כולל, בין השאר, תוצאות כספיות ותחזיות; הצעות למיזוגים, רכישות, שינויים באחזקות ומיזמים משותפים; ומידע בנוגע להיקף הייצור של טסלה ולמספר מסירות כלי הרכב אשר לא נכלל בפרסומים רשמיים שלה.

אלון מאסק, צילום: רויטרס אלון מאסק | צילום: רויטרס אלון מאסק, צילום: רויטרס

ההסדר נועד למנוע מצב שבו מאסק - שלו 25 מיליון עוקבים בטוויטר - משתף מידע ברשתות החברתיות לפני שהוא מוסר אותו למשקיעים - דבר המהווה הפרה של כללי ה-SEC.

בספטמבר שעבר הגישה ה-SEC תביעה נגד מאסק על הונאת משקיעים. זאת לאחר שחודש לפני כן צייץ כי הוא שוקל להפוך את טסלה לחברה פרטית, וכמה ימים לאחר מכן הודיע על מגעים נרחבים עם קרן ההשקעות של סעודיה. אך כשבועיים לאחר מכן ביצע פניית פרסה והודיע שהחברה תישאר ציבורית.

בהסדר הפשרה הנוגע לתביעה הזאת נקבע כי מאסק ישלם קנס של 20 מיליון דולר, ויחדל לשמש יו"ר; בנוסף נקנסה טסלה בסכום דומה. כמו כן נקבע כי על מאסק לקבל אישור משפטי לפני שהוא מפרסם ברשתות החברתית מידע בנוגע לטסלה.

בפברואר האשימה ה-SEC את מאסק בהפרת ההסדר, לאחר ששיתף בטוויטר מידע בנוגע להיקף הייצור של טסלה.

טסלה פרסמה השבוע את הדוחות לרבעון הראשון, שכללו הפסד של 702.1 מיליון דולר, שהם 4.10 דולר למניה, זאת לעומת הפסד של 709.6 מיליון דולר שהם 4.19 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד. לא כולל הוצאות חד פעמיות, ההפסד מצטמצם ל-494 מיליון דולר שהם 2.90 דולר למניה. כמו כן, החברה דיווחה על ירידה של 36% בהכנסות מהשנה שעברה ל-4.5 מיליארד דולר. ברבעון הקודם דיווחה טסלה על רווח של 139 מיליון דולר ומכירות בגובה 7.2 מיליארד דולר. עוד דיווחה החברה כי סיימה את הרבעון עם היקף מזומנים בסך של 2.2 מיליארד דולר. 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות