אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: רנו תציע לניסאן להתמזג - תחת חברת אחזקות חדשה צילום: איי אף פי, בלומברג

דיווח: רנו תציע לניסאן להתמזג - תחת חברת אחזקות חדשה

לפי ההצעה, הבעלות על חברת האחזקות החדשה תתחלק שווה בשווה בין בעלי המניות של שתי החברות; "רנו הקדימה ההצעה בשל ההידרדרות בביצועים של ניסאן"

27.04.2019, 11:41 | שירות כלכליסט
יצרנית הרכב הצרפתית רנו מתכננת להציע לשותפתה היפנית ניסאן מוטורס מיזוג של שתי החברות תחת חברת אחזקות חדשה, כך מדווחת סוכנות מרקטווץ' לפי אנשים המקורבים לנושא שביקשו להישאר בעילום שם.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההצעה, הבעלות על חברת האחזקות החדשה תתחלק שווה בשווה בין בעלי המניות של רנו וניסאן.

עם זאת, המקורבים מציינים כי רנו עוד לא העבירה את פרטי ההצעה לניסאן, וכי מדובר רק בצעד הראשון בתהליך מו"מ שכלל עוד לא יצא לדרך. "ברור שהברית לא מתפקדת כעת כראוי", אמר אחד המקורבים. "זו לא השתלטות עוינת", הדגיש.

רנו-ניסאן, צילום: איי אף פי, בלומברג רנו-ניסאן | צילום: איי אף פי, בלומברג רנו-ניסאן, צילום: איי אף פי, בלומברג

מקורב לרנו מסר כי זו רק הצעה אחת שנשקלת. לפי המקורבים, רנו הקדימה את המועד בו תכננה להציע את מבנה הבעלות חדש, זאת בשל ההידרדרות בביצועים של ניסאן. מוקדם יותר השבוע פרסמה החברה היפנית אזהרת רווח שנייה השנה, והפחיתה את הערכת הרווח התפעולי בקרוב ל-30%.

ניסאן היא אמנם החברה הגדולה יותר מבין השתיים, אך מחזיקה ב-15% מרנו, בעוד שהחברה הצרפתית מחזיקה ב-43.4% מניסאן. חוסר האיזון הזה מהווה מקור חוזר לתלונות מצד בכירי ניסאן.

היו"ר החדש של רנו, ז'אן דומיניק סנארד, שהחליף את קרלוס גוהן שהודח לאחר מעצרו ביפן, סבור כי חברת האחזקות המוצעת תאפשר לשתי היצרניות להתגבר על המחלוקות בנוגע למבנה הבעלות ולהתמקד בהתאוששות העסקית של ניסאן. ואולם בניסאן חשים שרנו מנסים לנצל את החולשה הזמנית שלה כדי לאלץ אותה להסכים למיזוג, כך לפי אחד המקורבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות