אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איתי שטרום מבקש לצרף את עד המדינה עדי שלג כנתבע צילום: ישראל הדרי, אוראל כהן

איתי שטרום מבקש לצרף את עד המדינה עדי שלג כנתבע

נגד שטרום ודנקנר הוגשה תביעה נגזרת בפרשת הרצת המניות באי.די.בי. כעת מבקש שטרום לצרף כנתבע את שלג שהיה "מעוול במשותף" בפעולות התרמית

27.04.2019, 20:14 | ליטל דוברוביצקי

איתי שטרום, שנשלח עונש מאסר ביחד עם נוחי דנקנר במסגרת הרשעתם בפרשת הרצת מניות באי.די.בי, מבקש לצרף את עדי שלג, מי שהיה עד מדינה בפרשה, כנתבע להליך אזרחי שבמסגרתו נתבעים שטרום ודנקנר.

קראו עוד בכלכליסט

למעשה, שטרום מבקש כי אם ייפסק כי עליו לפצות משקיעים הרי שאז על שלג יהיה לשפות אותו בגין כל חיוב שיוטל עליו. בקשתו זו של שטרום נעשית בהמשךלתביעה ייצוגית שהוגשה נגדו ונגד דנקנר בנובמבר 2018 בבית המשפט המחוזי בתל אביב במסגרת הפרשה שזכתה לכינוי הנפקת החברים. התביעה, בהיקף מוערך של 90 מיליון שקל הוגשה על ידי אריה רהב באמצעות עו"הד סיני אליאס ואיתן חיימוביץ, שטוען כי רכש ני"ע של אי.די.בי בפברואר 2012, על בסיס מדע שגוי ומטעה ובמחיר הנובע מפעולות התרמית בני"ע שהאחראים להן הם דנקנר ושטרום.

איתי שטרום בדרך לכלא, צילום: אביגיל עוזי איתי שטרום בדרך לכלא | צילום: אביגיל עוזי איתי שטרום בדרך לכלא, צילום: אביגיל עוזי

כעת מבקש שטרום את אישור בית המשפט לצרף את שלג לכתב התביעה (הודעה צד ג'). "אם יימצא כי נגרם למי מהמשקיעים נזק כספי, הרי שמבחינה מהותית חב עדי שלג בפיצוי אותם משקיעים במסגרת המשפט האזרחי, בהיותו מעוול במשותף בביצוען", טוען שטרום, שלדבריו שלג "ביצע את כל פעולות המסחר שבגינן הוגשה בקשת האישור (לתביעה נגזרת – ל"ד). במסגרת ההליך הפלילי, חתם שלג על הסכם עד מדינה, שבמסגרתו הודה במעורבותו בפעילות להנעה ולהשפעה על שער המסחר".

באוגוסט 2018, לאחר שדנקנר ושטרום ערערו על עונשי המאסר שגזר עליהם בית המשפט המחוזי החליט בית המשפט העליון לאמץ את הכרעת הדין של בית המשפט המחוזי שקבע כי השניים אשמים מעבר לספק סביר בעבירה של הרצת מניות. העליון החמיר בעונשו של דנקנר בשנה והעמידו על שלוש שנים במקום שנתיים ואת עונשו של שטרום החמיר בשנה והעמידו על שנתיים. פסק הדין היווה מכה קשה לשניים שבשנים האחרונות טענו לחפותם. את שטרום מייצגים בהליך האזרחי עוה"ד צבי אגמון ואורי שורק.

עוה"ד גיל דחוח וגלית רוטנברג שמייצגים את שלג הגיבו בשמו ואמרו כי "זה אינו הניסיון הראשון של מר שטרום לנסות להסיר מעצמו אחריות ולהטילה על כתפי מר שלג, אנו בטוחים שסופו יהיה כקודמיו. בית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון כבר אמרו דברם בפסקי דין ארוכים ומפורטים לעניין אחריותו של שטרום לאירועים באי.די.בי וצר לנו כי מר שטרום ממשיך לסרב לקבל את הדין ועסוק במלחמות נקם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות