אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרצ'לייט: משרד התקשורת לא ייתן לזאבי לשלוט בבזק צילום: אלעד גרשגורן

סרצ'לייט: משרד התקשורת לא ייתן לזאבי לשלוט בבזק

לכלכליסט נודע כי במהלך פגישות עם מחזיקי אג"ח אינטרנט זהב ובי־קום טען נציג הקרן כי למתחרה על בזק אין סיכוי לקבל היתר שליטה

28.04.2019, 07:41 | גולן חזני

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

המירוץ בין קרן ההשקעות האמריקאית סרצ'לייט לאיש העסקים הישראלי גד זאבי על רכישת השליטה בבזק נמשך. ל"כלכליסט" נודע כי במהלך פגישות שקיימו לאחרונה נציגי הקרן עם מחזיקי אג"ח של אינטרנט זהב ובי־קום, אמר מנהל שותף בקרן דארן גלאט כי במשרד התקשורת אמרו לגורמים בסרצ'לייט לא לחבור עם גד זאבי כגורם ישראלי משום שאין לו סיכוי לקבל היתר שליטה בבזק. מחזיקי האג"ח צפויים להיפגש עם זאבי במהלך השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

הקרן מנהלת מזה שנה מגעים לרכישת השליטה בבזק. הצעתה האחרונה הועדפה על פני זו של זאבי, משום שלהערכת מחזיקי האג"ח, אם תידרש הזרמת מזומנים לבזק ולחברת האם בי־קום, סרצ'לייט תהיה בעלת אמצעים חזקים יותר להזרמה מזאבי.

סרצ'לייט הציעה להזרים 250 מיליון שקל לקופת בי־קום ו־165 מיליון שקל לאינטרנט זהב לצד 60 מיליון שקל נוספים במניות של בי־קום. אלא שאז הפתיע זאבי כשהציע להזרים 950 מיליון שקל ישירות לבי־קום. סרצ'לייט מצידה מעדיפה לנהל את המגעים וההסדר מול אינטרנט זהב שמחזיקה ב־52% ממניות בי־קום, שמחזיקה ב־26% מניות השליטה בבזק. נציגי סרצ'לייט עזבו את הארץ בשבוע החולף בלי שהגיעה להבנות מול מחזיקי האג"ח של בי־קום.

גד זאבי, צילום: עמית שעל גד זאבי | צילום: עמית שעל גד זאבי, צילום: עמית שעל

עופר גזית, מנציגות מחזיקי האג"ח, שהוביל את המגעים מטעם בי־קום, מסר כי מחזיקי האג"ח של בי־קום לא יוכלו לנהל את המגעים תחת הדד־ליין לקבלת תשובות שהציבה סרצ'לייט ‑ 10 במאי. לדבריו, הם לא יוכלו לקבל את הסיכומים של סרצ'לייט מול אינטרנט זהב לגבי הזרמה של 250 מיליון שקל בלבד לקופת בי־קום.

מבחינת נציגות בי־קום, סרצ'לייט מצויה כרגע באופציה על בזק ועלולה בכל רגע לנטוש את השקעתה עקב ירידה דרסטית בשווי בזק, כך שנדרשת הזרמה משמעותית יותר כבר מהיום הראשון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות