אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ולתפארת מירי רגב: רק שליש מההזמנות לטקס המשואות אשתקד הוקצה לציבור הרחב צילום: אולפני הרצליה

ולתפארת מירי רגב: רק שליש מההזמנות לטקס המשואות אשתקד הוקצה לציבור הרחב

מבקר המדינה מצא כי לעובדי משרד התרבות ולשכת השרה הוקצו כ-700 מההזמנות לטקס. היתר חולקו לעובדים בשלטון המקומי, למשרד ראש הממשלה וללשכת יו"ר הליכוד; המבקר מותח ביקורת חריפה על דרך בחירת מדליקי המשואות

28.04.2019, 16:00 | צבי זרחיה

מבקר המדינה יוסף שפירא מותח ביקורת חריפה על חלוקת ההזמנות ודרך בחירת מדליקי המשואות בטקס לציון 70 שנה למדינה, שנערך ביום העצמאות האחרון בהר הרצל בירושלים. על הטקס היתה אחראית שרת התרבות מירי רגב.

קראו עוד בכלכליסט

המבקר מצא ש"כדי לאפשר לציבור הרחב לקחת חלק באירוע החגיגי, נוספו כ-11,770 מושבים בטקס ובחזרות הגנרליות יחד לעומת שנים קודמות. אולם בפועל רק כשליש מהמושבים שנוספו הוקצו לציבור הרחב. אף שבטקס עצמו נוספו כ-2,460 מושבים לעומת שנים קודמות, הציבור הרחב זכה לתוספת של כ-370 הזמנות בלבד".

מבדיקת המבקר התברר עוד ש"עובדי משרד התרבות והספורט ובהם עובדי מרכז ההסברה, לשכת מנכ"ל המשרד ולשכת השרה, קיבלו 709 הזמנות לטקס, שהם כ-11% מכלל ההזמנות שהוקצו לטקס זה, ועוד 272 הזמנות לחזרה הגנרלית הראשונה. לא ניתן לדעת כמה הזמנות חולקו לחזרה הגנרלית השנייה, שכן מרכז ההסברה איבד מסמכים אלה.

שרה נתניהו ומירי רגב בטקס אשתקד, צילום: אולפני הרצליה שרה נתניהו ומירי רגב בטקס אשתקד | צילום: אולפני הרצליה שרה נתניהו ומירי רגב בטקס אשתקד, צילום: אולפני הרצליה

שרת התרבות והספורט הורתה למרכז ההסברה להקצות באמצעות מרכז השלטון המקומי, הזמנות לאנשי השלטון המקומי. בדרך זו חולקו במשרדי המרכז לשלטון מקומי, לשם הגיעה רכזת לשכת השרה על פי הנחיית עוזרת השרה, 572 הזמנות לאנשים בשלטון המקומי: מתוכם 375 הזמנות לטקס המרכזי ו-197 לחזרה הגנרלית השנייה. זאת, ללא שהחלוקה תועדה, ללא שנקבעו כללים להקצאה, ומבלי שידוע מי קיבל את ההזמנות".

בנוסף, מרכז ההסברה הקצה 80 הזמנות לטקס למנהלת לשכת יו"ר הליכוד והמקשרת בין הליכוד לבין לשכת ראש הממשלה. לא נעשתה חלוקת הזמנות באופן דומה לנציגי מפלגות אחרות. מרכז ההסברה הקצה לגורמים שונים במשרד ראש הממשלה כ-467 הזמנות, בהיעדר תיעוד לא ניתן לדעת למי במשרד ראש הממשלה נמסרו הזמנות אלה - קבע המבקר.

המבקר קבע כי "משרד התרבות והספורט ומרכז ההסברה לא פרסמו כל הודעה לציבור באשר לחלוקת הזמנות לטקס עצמו ולחזרה הגנרלית השנייה. משרד התרבות והספורט פרסם באתר שלו הודעה על חלוקת הזמנות לציבור לחזרה הגנרלית הראשונה באמצעות חברת הפצה, רק 7 דקות לפני פתיחת אתר חברת ההפצה. כך הלכה למעשה היה ליודעי דבר ולמקורביהם יתרון על פני אנשים מן השורה בקבלת ההזמנות".

טקס הדלקת המשואות אשתקד, צילום: אלכס קולומויסקי   טקס הדלקת המשואות אשתקד | צילום: אלכס קולומויסקי טקס הדלקת המשואות אשתקד, צילום: אלכס קולומויסקי

איך נבחרו המדליקים?

באשר לבחירת מדליקי המשואות קבע המבקר כי "ההחלטה הסופית של הוועדה הציבורית לבחירת מדליקי המשואות על רשימת המועמדים המומלצים להדלקת המשואות נעשתה בשיחות טלפון פרטניות בין יו"ר הוועדה, לחברי הוועדה הציבורית. בשיחות טלפון אלו אושרו מועמדים שנוספו לרשימת המומלצים, שמועמדותם על פי סיכום דיון הוועדה ועל פי דברי חלק מחבריה, כלל לא נדונה קודם לכן. כל זאת בלי שהועברו מראש חומרי רקע על המועמדים שנוספו. כמו כן, נוסף מועמד שמועמדותו נדחתה בשלבים מוקדמים יותר על ידי הוועדה. במקביל, באותן שיחות טלפון, נגרעו שבעה שמות שהוועדה הציבורית אישרה כמועמדים להדלקת המשואות ושמותיהם הגיעו לשלב הסופי".

טיוטת דוח הביקורת נשלחה למשרד התרבות בסוף ינואר 2019. בתשובה לטיוטה ושוב בשימוע שהתקיים בעת האחרונה הודיעו השרה וראשי משרדה כי כבר פעלו לתיקון חלק מהליקויים שעלו בביקורת וכי יפעלו לתיקון התקנון לבחירת מדליקי המשואות. שרת התרבות והספורט מירי רגב הודיעה שתמנה ועדה ציבורית שתמליץ על מתכונת ראויה והוגנת לחלוקת ההזמנות לטקס הדלקת המשואות ולטקסים רשמיים אחרים המבקר ציין שיש מקום שמשרד התרבות ישלים פעולות אלה בלא דיחוי". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
אם מירי רגב תיבחר לשרה נצא להפגין
מירי רגב היא אישה שסכסכה בעם ישראל בין עדות רק בכדי להתקדם לכיסא רוה"מ עצוב מאוד שזהו המצב . אישה עם דיבור עברית קלוקלת . דיבור וולגרי מאוד ומסית אישה שלא תחפוץ ברוע או לדרוך על אומה שלמה בכדי להתקדם . וזהו לא קשור למוצא או עדה. זה קשור לנו כעם איך אנו השפויים עדיין מאפשרים זאת שאישה שאנו מצפים שתביא רוח חדשה אחרת מהגברים רוח של פיוס נתינה וחמלה . אנו מקבלים בגלל ערסיי עמך. אישה שלא מפסיקה לצקצק בלשונה הערסית . ולהפיץ שקרים על מעברות ששכנו שם כאילו האשכנזים לא צמחו גם מהמעברות וכולי..וכולי.
יוסי  |  29.04.19
לכל התגובות