אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מ-AIG ליבואנית פיאט: שי פלדמן יתמנה למנכ"ל סמל"ת צילום" מסך

מ-AIG ליבואנית פיאט: שי פלדמן יתמנה למנכ"ל סמל"ת

פלדמן יהנה מניהול גוף פרטי שלא חוסה תחת מגבלת חוק שכר הבכירים בגופים הפיננסים המוגבל ל-2.5 מיליון שקל בשנה; המינוי אינו מפתיע שכן כיום יש שיתופי פעולה רבים בין יבואניות רכב לחברות ביטוח

28.04.2019, 16:13 | רחלי בינדמן

נטישה נוספת של מנכ"ל חברה פיננסית, בצל מגבלות חוק שכר הבכירים: מנכ"ל AIG שי פלדמן הודיע היום (א') להנהלת החברה כי יעזוב בעוד חצי שנה את תפקידו לאחר שש שנים שבהן עמד בראש החברה.

קראו עוד בכלכליסט


פלדמן יעבור לכהן כמנכ"ל קבוצת סמל"ת, יבואנית פיאט בישראל. לפני חצי שנה היה פלדמן מועמד מוביל לתפקיד מנכ"ל חברת הביטוח כלל אך לבסוף נבחר לתפקיד יורם נוה. כעת פלדמן יהנה מניהול גוף פרטי שלא חוסה תחת מגבלת חוק שכר הבכירים בגופים הפיננסים המוגבל ל-2.5 מיליון שקל בשנה.

שי פלדמן, צילום: עמית שעל שי פלדמן | צילום: עמית שעל שי פלדמן, צילום: עמית שעל


        

קבוצת סמל"ת (סוכנות מכוניות לים התיכון) מחזיקה גם בזיכיון סובארו שאותו רכשה תמורת כ-200 מיליון שקל, ובזיכיון קרייזלר-ג'יפ מקבוצת מכשירי תנועה.

המינוי של פלדמן אינו מפתיע שכן כיום יש שיתופי פעולה רבים בין יבואניות רכב לחברות ביטוח, שמציעות ביטוחים ותנאי מימון נוחים לרוכשי רכבים.

כעת שני תפקידי ניהול בענף הביטוח פתוחים לאיוש: מנכל AIG ישראל ומנכ"ל הפניקס, אם כי מסתמן שאייל בן סימון שמונה לממלא מקום יזכה בתפקיד באופן קבוע. לאחרונה נודע כי גם במגדל שוקלים להחליף את המנכ"ל דורון ספיר, והיו"ר הטרי מגשש בשוק לאיתור מחליף אפשרי. 

לשלושת התפקידים הללו מצטרף גם הכיסא הנחשק של מנכ"ל בנק הפועלים, שיתפנה בסוף השנה על רקע פרישתו של אריק פינטו אחרי קדנציה אחת בלבד.

לא קל לגייס היום מנהלים בכירים בענף הפיננסים. למעט היוקרה שבמעמד המנכ"ל, משנים למנכ"ל משתכרים כמעט כמו המנהלים, רק עם פחות אחריות על הכתפיים. כך שהטובים שבמנכ"לים מתפתים לעבור לתפקידי ניהול בחברות ריאליות, שם השכר אינו מוגבל.

עלות שכרו של פלדמן הסתכמה ב-2.57 מיליון שקל ב-2018, מעט גבוהה מזו של מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו שהסתפק בשכר בעלות 2.5 מיליון שקל.

נתח השוק של AIG בביטוח חובה עמד על 3.1% לעומת 3% ב-2017, ואילו בביטוח מקיף על 4.1% לעומת 4.2% ב-2017. בניגוד לביטוח ישיר, שהיא חברה שמשווקת את מוצריה אך ורק ישירות, AIG לא מתעמתת ראש בראש עם הסוכנים ומשווקת ביטוחים גם באמצעות סוכנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות