אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עד סוף 2019, הח"כים יעבדו במליאה רק 70 יום צילום: Shutterstock

עד סוף 2019, הח"כים יעבדו במליאה רק 70 יום

מחר תכונס הכנסת ה־21 לישיבה חגיגית ראשונה שבה יישבעו הח"כים אמונים. אבל למחרת הם ימשיכו את פגרת הפסח למשך שבועיים, עד אחרי יום העצמאות

29.04.2019, 08:41 | צבי זרחיה
חברי הכנסת ה־21 יתכנסו לדיוני המליאה במשך ארבעה וחצי חודשים בלבד בשנת 2019. מכיוון שדיוני מליאת הכנסת מתקיימים בכל שבוע במהלך שלושה ימים בלבד — בימים שני, שלישי ורביעי — בדיקה מפורטת מגלה כי עד סוף השנה יתקיימו רק 70 ימי עבודה של דיונים במליאה.

מחר תכונס הכנסת ה־21 לישיבה חגיגית ראשונה שבה יישבעו הח"כים אמונים. אבל למחרת הם ימשיכו את פגרת הפסח למשך שבועיים, עד אחרי יום העצמאות.

כנסת, צילום:  Shutterstock כנסת | צילום: Shutterstock כנסת, צילום:  Shutterstock

באמצע מאי 2019, יחלו ועדות הכנסת לפעול באופן חלקי וזמני, לאחר שהוועדה המסדרת בכנסת, המשותפת לקואליציה ולאופוזיציה, שתתכנס היום, תדון באיוש הוועדות ובחלוקת המקומות בין הסיעות השונות בהתאם לגודלן בכנסת. לקראת הקמת הקואליציה יתברר מי יעמוד בראש כל ועדה.

עד להקמת הקואליציה בסוף מאי 2019, דיוני הוועדות יהיו חלקיים מאחר שעדיין לא תהיה ממשלה חדשה (המועד האחרון להקמת ממשלה הוא 28 במאי), ואין עדיין חוקים על הפרק שהכנסת תתבקש לאשר.

הדיונים האמיתיים יחלו רק בתחילת יוני 2019 ויימשכו עד לאמצע־סוף יולי 2019, ואז צפויה הכנסת לצאת לפגרת הקיץ. ועדת הכנסת החדשה תקבע בקרוב את מועדי הפגרות.

כנס החורף של הכנסת צפוי להיפתח רק בסוף חודש אוקטובר 2019, לאחר חג הסוכות. יוצא אפוא שעד לסופה של שנת 2019 יתקיים כנס החורף במשך 10 שבועות בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות