אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוגן בחו"ל: דלק במגעים לרכוש מאגרי גז משברון צילום: עמית שעל

עוגן בחו"ל: דלק במגעים לרכוש מאגרי גז משברון

על פי דיווח שלא אושר רשמית, מדובר בעסקה של עד 2 מיליארד דולר עבור לפחות 7 נכסי אנרגיה. המהלך של דלק עשוי לסייע בתוכנית הגדולה של הקבוצה — להעביר את עיקר פעילות האנרגיה ללונדון

28.04.2019, 23:42 | ליאור גוטמן

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה מנהלת משא ומתן לרכישת מאגרי נפט וגז ביום הצפוני מחברה בת של תאגיד שברון, ככל הנראה בהיקף עד 2 מיליארד דולר. היום אישרה דלק בהודעה לבורסה את הפרסומים שהיו בתקשורת הזרה בנושא.

בדלק מחדדים בהודעה לבורסה כי מדובר באסטרטגיית החברה "להתבסס בשוקי האנרגיה הבינלאומיים הסינרגטיים לפעילותה". מי שהגיש בפועל את הצעת הרכש לשברון היא חברת קידוחי הגז והנפט אית'קה שבשליטת דלק, שלטענת הקבוצה "נמצאת בדיונים עם שברון בקשר עם הליך המכירה".

יצחק תשובה , צילום: עמית שעל יצחק תשובה | צילום: עמית שעל יצחק תשובה , צילום: עמית שעל

דווח — אך לא אושר רשמית — כי מדובר בעסקה של עד 2 מיליארד דולר עבור לפחות 7 נכסי אנרגיה.

המהלך של דלק עשוי לסייע בתוכנית הגדולה של הקבוצה — להעביר את עיקר פעילות האנרגיה ללונדון. בנושא זה דלק רוצה לסגור קצוות עוד במהלך 2019 כך שפעילות מאגרי לוויתן הישראלי ואפרודיטה הקפריסאי תעבור ללונדון, עם אפשרות מסחר בבורסה שם. בכך עשויה לסייע רכישת נכסי הנפט של שברון, שתשפר את מצבה של דלק לעומת היום.

דלק פועלת כבר כמה שנים בים הצפוני, וברשותה מספר קידוחים פעילים שם. רק באוגוסט האחרון רכשה אית'קה את השליטה במאגר "סטלה" עם יכולת הפקה של 22-14 אלף חביות ביום, בעסקה שדווח אז שנעשתה בהיקף עד 200 מיליון דולר. עתה, כאמור, דלק מנסה להתמודד על מאגרים באזור בריטניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות