אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק המט"ח: הדולר והיורו נחלשו מול השקל צילום: בלומברג

שוק המט"ח: הדולר והיורו נחלשו מול השקל

המטבע האמריקאי ירד ב-0.2% והשער היציג נקבע על 3.61 שקלים. היורו ירד בשיעור דומה ושערו היציג נקבע על 4.03 שקלים - רמת שפל של שנה ו-10 חודשים; פסגות: "הסימנים להאטה בכלכלת ארה"ב יצטברו ככל שהשנה תתקדם"

29.04.2019, 15:30 | כתבי שוק ההון

שוק המט"ח המקומי חוזר היום (ב') לפעילות מלאה אחרי שבוע של ימי מסחר מקוצרים בשל חופשת חול המועד. האזהרות החוזרות ונשמעות מפני האטה בכלכלה האמריקאית מורידות את הדולר ב-0.2% מול השקל ושערו היציג נקבע על 3.61 שקלים. היורו ירד בשיעור דומה והציג נקבע על 4.03 שקלים - רמת שפל של שנה ו-10 חודשים.

קראו עוד בכלכליסט

"הסימנים להאטה בכלכלת ארה"ב יצטברו ככל שהשנה תתקדם", כך סבור אורי גרינפלד הכלכלן הראשי של פסגות. לדבריו, "הסימנים מתחילים להזכיר לחלק מהמשקיעים את המשפט המפורסם ממשחקי הכס: 'החורף מגיע'.

"עוד מהעונה הראשונה של הסדרה, אי שם בשנת 2011, כולם מבטיחים לנו שהחורף מתקרב ובינתיים נראה שבחוץ עדיין אביב. עם זאת, בדיוק כמו שצופי הסדרה ציפו שהקרב הגדול יגיע בעונה הנוכחית אך נאלצו לסבול שני פרקים מלאים בדיאלוגים משמימים, כך גם אלו המעריכים שהשינוי במחזור הכלכלי בארה"ב הוא בלתי נמנע יצטרכו להמתין עד שהתהליך יקרום עור וגידים", אמר.

גרינפלד הוסיף כי האטה משמעותית בפעילות הכלכלית אינה מתרחשת באופן פתאומי (אלא אם קיים גורם חיצוני) אלא תהליך שלוקח מספר רבעונים. "השילוב של ריבית גבוהה מדי שבאה לידי ביטוי בהאטה בשוק האשראי והמגבלות של שוק העבודה האמריקאי שמקשות על קצב יצירת המשרות להמשיך להיות מהיר כל כך, צפוי להביא לכך שככל שהשנה תתקדם כך גם הסימנים להאטה יצטברו", ציין.

"הפחתות ריבית יתמכו מחדש בשוק האשראי אבל בדיוק כמו הסימנים המקדימים לכך שיותר ממחצית הדמויות בסדרה לא צפויות לשרוד את הפרק הבא, גם סימנים להאטה זה לא מספיק בשביל הפד, שלא יוריד ריבית כשהצמיחה עומדת על 3.2% ושיעור האבטלה מתחת ל-4%. כשהריבית לבסוף תרד זה יהיה כנראה כשהנתונים כבר הראו שהחורף הגיע", סיכם.

וושינגטון די.סי בירת ארה"ב , צילום: גטי וושינגטון די.סי בירת ארה"ב | צילום: גטי וושינגטון די.סי בירת ארה"ב , צילום: גטי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות