אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט בקונטיקט פסק - ניתן להתבלבל בין טלפון סלולרי ומנה של מקדונלד'ס צילום: Foodbeast

בית המשפט בקונטיקט פסק - ניתן להתבלבל בין טלפון סלולרי ומנה של מקדונלד'ס

ג'ייסון סטיבר ערער על קנס בסך 300 דולר שקיבל משוטר שעצר אותו בצד וטען שהשתמש בטלפון שלו בזמן נהיגה; סטיבר התעקש כי נהג תוך כדי אכילה של מנת תפוחי אדמה מטוגנים, אותה קנה מספר דקות לפני כן, וטען: עייפות השוטר עשויה להיות הסיבה לכך שהתבלבל בין טלפון לבין תפוח אדמה

29.04.2019, 21:51 | שירות כלכליסט
שופט בקונטיקט פסק וקבע: ניתן להתבלבל בין טלפון סלולרי ומנת תפוחי אדמה מטוגנים (האש בראונס) של מקדונלד'ס. מדובר בתביעה שהגיש ג'ייסון סטיבר, שערער על קנס בסך 300 דולר שקיבל בשנה שעברה לאחר ששוטר עצר אותו בצד וטען כי נהג תוך כדי שימוש בטלפון. סטיבר התעקש כי למעשה נהג תוך כדי אכילה של המנה.

בתחילה ייצג סטיבר את עצמו בבית המשפט - והפסיד. הוא סירב להיכנע, ולשם הערעור העדיף להשקיע כסף ולשכר עורך דין, שיעזור לו להוכיח את הטענה. "זה היה המקרה של המאה", הודה לאחר מכן עורך הדין ג'ון תיגרסון המשועשע. סטיבר הסכים גם לקחת על עצמו את כיסוי כל ההוצאות המשפטיות, שהיו גבוהות מהקנס עצמו. "עבירה של נסיעה תוך הסחת דעת נכנסת לתיק האישי ואי אפשר להיפטר מזה", הסביר לוושינגטון פוסט. "וגם, הרבה אנשים לא מודעים לכך אבל זה מייקר את הביטוח".

קראו עוד בכלכליסט

האש בראונס של מקדונלד האש בראונס של מקדונלד'ס | צילום: McDonalds האש בראונס של מקדונלד

במהלך המשפט עלה להעיד השוטר שנתן לו את הדו"ח, שון וונג וון. לדבריו, הוא ראה "בבירור" את סטיבר מדבר לתוך טלפון סלולרי שחור בזמן שנהג. לפי העדות שלו, הוא ראה את סטיבר מחזיק חפץ בגודל של טלפון סלולרי בסמוך לפנים שלו בזמן שהזיז את השפתיים שלו.

אולם, תיגרסון ניסה להפריך את הטענה הזו, והסביר במקום כי תזוזת השפתיים של סטיבר "תואמת לפעולת לעיסה" של המנה שהזמין מסניף מקדונלד'ס כמה דקות לפני כן. עוד הראה תיגרסון כי רישומי השיחות מוכיחים כי סטיבר לא ניהל שום שיחה באותו הזמן, וכי במכונית שלו יש טכנולוגיית בלוטות' שמאפשרת לו לשוחח בטלפון מבלי להחזיק אותו.

סטיבר לא הסתפק בכך, ובהסתמך על חוק חופש המידע השיג מידע לפיו בעת שעצר אותו בצד, השוטר היה בשעה ה-15 מתוך משמרת כפולה של 16 שעות. לדבריו, העייפות שלו עשויה להסביר כיצד התבלבל בין טלפון לתפוח אדמה.

ביום שישי האחרון הסתיימה הסאגה כשהשופט קבע כי המדינה לא הוכיחה מעל לכל ספק כי סטיבר אכן השתמש בטלפון הסלולרי שלו. "זה רק מוכיח ששוטרים – ואין פה שום כוונות זדון – הם בני אדם שעושים טעויות, זה הכל", סיכם תיגרסון.

סטיבר מסר כמובן שהוא מרוצה מפסק הדין, אך ציין כי המאמצים שבהם נאלץ לנקוט כדי להגן על עצמו מצביעים על בעיה גדולה יותר במערכת המשפט – הוא השתתף בשני משפטים, הפסיד 4 ימי עבודה ושילם שכר טרחה לעורך דין. לדבריו, מדובר היה במאמצים לא קלים, שאחרים לא צריכים לעבור. "עשיתי את זה כי אני לא רוצה שאף אחד ייאלץ לעבור זאת. לא לכולם יש את האמצעים להגן על עצמם באותה צורה".

עם זאת, עוד לא ברור האם המקרה של סטיבר ישמש כתקדים במקרים עתידיים. בכל מקרה, לעת עתה נראה שהמסקנה היחידה קשורה לכמות ההאש בראונס שהוא אוכל. "אני אוכל הרבה פחות מבעבר, אבל ממשיך להגיע למקדונלד'ס ומזמין מנות אחרות", הסביר. "אני מעדיף להימנע מבעיות בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות