אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אם אינך יכול להכות אותם: רשת מריוט תתחרה ב-Airbnb ותשכיר גם דירות צילום: שאטרסטוק

אם אינך יכול להכות אותם: רשת מריוט תתחרה ב-Airbnb ותשכיר גם דירות

הרשת צפויה להפוך לחברת המלונות הראשונה שמקימה פלטפורמה להשכרת דירות; התוכנית מבוססת על פיילוט שהושק בהצלחה באירופה יחד עם חברת ניהול הנכסים Hostmaker מלונדון

29.04.2019, 16:49 | שירות כלכליסט
מפעילת המלונות מריוט משיקה עסק חדש להשכרת בתים שיתחרה ב-Airbnb וחברות שיתוף דירות אחרות, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

מריוט היא מפעילת בתי המלון הגדולה בעולם עם 1.3 מיליון חדרים ברחבי העולם, ובבעלותה רשתות כמו שרתון, W וריץ קרלטון. הרשת בדרכה להפוך לחברת המלונות הגדולה הראשונה בארה"ב שמקימה פלטפורמה להשכרת דירות. לפי התכנון, מריוט תאפשר לשוכרים להרוויח ולהשתמש בנקודות של תוכנית החברים, בדיוק כפי שהם עושים כשהם מזמינים חדר באחד המלונות שבבעלות החברה.

מריוט - דירה להשכיר ליסבון, צילום: Marriott מריוט - דירה להשכיר ליסבון | צילום: Marriott מריוט - דירה להשכיר ליסבון, צילום: Marriott

התכנית הנוכחית מבוססת על תכנית פיילוט שהשיקה בהצלחה באירופה, שם חברה לחברת ניהול הנכסים להשכרה Hostmaker מלונדון והציעה 340 נכסים להשכרה בפריז, רומא, ליסבון ולונדון.

על פי הדיווח, מריוט עובדת על תכנית דומה עם כמה חברות בארה"ב. לאחר תכנית הפיילוט הבינו במריוט כי האורחים מבלים זמן כפול בדירות להשכרה מאשר במלונות, והן מושכות בעיקר לקוחות שמעוניינים ביותר מרחב, כולל מטבח וכביסה.

"אנחנו מברכים אותם על הצטרפותם למסיבה ומאחלים להם נסיעה טובה", מסר בתגובה כריס ליהאן, מנהל מחלקת המדיניות והתקשורת ב- Airbnb, החברה שחולשת על פלטפורמת השכרת הדירות הגדולה בעולם, עם קרוב ל-5 מיליון דירות ובתים ברחבי העולם, כך על פי הנתונים שאספו בחברת AirDNA. עם זאת, ב-Airbnb טוענים כי מדובר ביותר מ-6 מיליון נכסים.

מלון מריוט בסן מטאו, קליפורניה, צילום: שאטרסטוק מלון מריוט בסן מטאו, קליפורניה | צילום: שאטרסטוק מלון מריוט בסן מטאו, קליפורניה, צילום: שאטרסטוק
 

במקביל למאמצים של מריוט, Airbnb מנסה להתרחב לתחום המלונות המסורתי. בחודש שעבר הודיעה החברה כי בכוונתה לרכוש את חברת הוטל טונייט המציעה חדרי מלון בהנחה.

היא גם השקיעה לאחרונה בחברת הזמנת המלונות ההודית Oyo Hotels & Homes, ואף הקימה חטיבה חדשה המיועדת לנוסעים עסקיים.

בכל מקרה, הכניסה של מריוט לתחום החדשה אינה חפה מסיכונים. החברה עובדת בעיקר על בסיס זיכיונות שהיא מוכרת לבעלי מלונות, כך שהצעת דירות להשכרה עלולה להכעיס את השותפים שכן היא יוצרת תחרות. אתגר נוסף יהיה בדמות שמירה על נהלי הבטיחות הנהוגים במלונות גם בדירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות