אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברי "נאות חריש" נגד אורתם סהר - "מורחת את הבנייה" צילום: אלעד גרשגורן

חברי "נאות חריש" נגד אורתם סהר - "מורחת את הבנייה"

בהפגנה שקיימו היום מול משרדי החברה טענו חברי קבוצת הרכישה כי מאז קריסתה של חברת הביצוע אורתם סהר ורכישתה על ידי חנן אסייג ופיני יעקבי, הבנייה מתנהלת באיטיות ואכלוס הדירות טרם נראה באופק; חבר הקבוצה: "מדובר ב-3,000 זוגות צעירים שמשלמים משכנתא ושכירות ונקרעים"; תגובת אורתם: "הרוב המכריע של הדירות יימסרו במהלך מאי-יוני"

29.04.2019, 18:56 | דותן לוי

"חברת אורתם סהר מורחת את הבנייה, הם לא מביאים לאתר מספיק פועלים ואכלוס הדירות לא נראה באופק", כך טענו היום כ-100 מחברי קבוצת הרכישה נאות חריש אשר הגיעו להפגין מול משרדי חברת אורתם סהר ברמת גן.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת חברי קבוצת הרכישה, הבעלים של אורתם המופקדת על ביצוע הפרויקט לא מוכן "להכניס יד לכיס" ולהביא עוד פועלים, והמצב כיום הוא שקבלני המשנה באתר רבים אחד עם השני על הפועלים. לטענתם, בממוצע עובדים באתר הבניה כ-120 פועלים בממוצע בכל האתר, בעוד חוות דעת שקיבלו הצביעו על כך שעל מנת לסיים את הפרויקט בתוך מספר חודשים נדרשים 300-400 פועלים.

שכונת נאות חריש, צילום: אלעד גרשגורן שכונת נאות חריש | צילום: אלעד גרשגורן שכונת נאות חריש, צילום: אלעד גרשגורן

פרויקט נאות חריש החל בשלהי 2012 בחיבור של שתי קבוצות רכישה שהוקמו במקביל, האחת על ידי מנהל מגורים ישראל והשנייה על ידי עמותת חריש הירוקה. במכרזי הקרקע הראשונים של חריש זכתה קבוצה מאוחדת זו בקרקע לבניית 593 יח"ד, שבהמשך ולאחר קבלת הקלות שבס הפכו ל־705 דירות. בכך הפכה נאות חריש לאחת משתי קבוצות הרכישה הגדולות בישראל (הקבוצה הגדולה ביותר כוללת 744 דירות והוקמה על ידי חברת באמונה, גם כן בחריש).

לביצוע הפרויקט נבחרה חברת אורתם סהר, אך החברה נקלעה לקשיים, בסוף 2016 נכנסה להקפאת הליכים ורק בתחילת 2017 נחתם הסכם אשר מאפשר את חזרתה לחלק מהפרויקטים ובהם לנאות חריש. בהתאם להסכם שנחתם באותם ימים הוחלט כי הרוכשים ישלמו תוספת של 35 מיליון שקל כדי להמשיך ולקדם את הפרויקט עם אורתם החדשה, והערכה באותם ימים הייתה כי הבנייה תסיים עד לסוף 2018.

לפי הרוכשים, המשך הבנייה בקצב הנוכחי תגרור עיכובים נוספים ועלולה למשוך את הפרויקט אפילו עד 2021 ומעבר לכך. עוד הם אומרים, כי הם לא דורשים תשלום של קנסות מהחברה מתוך הבנה שכל תביעה מולה תפגע בקידום הפרויקט. "הדבר שהכי חשוב לנו כעת הוא לסיים את הפרויקט, יש כאן משפחות שמשלמות משכנתא ודמי שכירות ונקרעות כלכלית", אומר אחד מחברי הקבוצה.

על פי הערכה עם סיום הפרויקט יאכלסו אותו לפחות 3,000 תושבים, המהווים תוספת משמעותית לעיר המתפתחת אשר מספר תושביה עומד כעת על כעשרת אלפים. לפי הרוכשים, עד כה אוכלסו רק כ-50 דירות בפרויקט ולמרות שלמעלה מ-80% מהפרויקט הסתיימו החברה לא מתקדמת בקצב משביע רצון.

מאורתם נמסר בתגובה:

"חברת אורתם החדשה נרכשה והוקמה מחדש לפני כשנתיים. מאז מובילה החברה בנייה של אלפי יחידות דיור בהצלחה רבה.

"במסגרת הפרויקט בנאות חריש נמסרו דירות לכ-100 משפחות ובין היתר כתוצאה מתגבור כוח אדם בשטח, הרוב המכריע של הדירות יימסרו במהלך מאי-יוני.

"אכזבת הדיירים נובעת מהבטחות שווא חסרות אחריות וחובות בגובה של עשרות מיליוני שקלים של מארגני הקבוצה (חברת מנהל מגורי ישראל). על אף זאת, אורתם תדאג ותוודא שכלל הדיירים יצאו בשבועות הקרובים עם מפתח לדירה בסטנדרטים הגבוהים ביותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות