אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עשתה היסטוריה: דוגמנית בבורקיני מככבת בגיליון בגדי הים ספורטס אילוסטרייטד צילום: twitter / Sports Illustrated

עשתה היסטוריה: דוגמנית בבורקיני מככבת בגיליון בגדי הים ספורטס אילוסטרייטד

חלימה עדן הפכה לדוגמנית המוסלמית הראשונה שמככבת בגיליון בגדי הים השנתי של המגזין, כשהיא לבושה בחיג'אב ובורקיני. וזו לא הפעם הראשונה שעדן פורצת גבולות

30.04.2019, 10:58 | שירות כלכליסט
הדוגמנית הסומלית-אמריקאית חלימה עדן עשתה היסטוריה כשהפכה לדוגמנית המוסלמית הראשונה שמככבת בגיליון בגדי הים השנתי של מגזין ספורטס אילוסטרייטד, זאת כשהיא לבושה בחיג'אב ובורקיני. עדן מעטרת כמה עמודים בגיליון, היוצא בחודש מאי, כשהיא לבושה בבורקיני בצבעים שונים. בורקיני (מורכב מחיבור המילים בורקה וביקיני) הוא בגד ים הנחשב צנוע מכיוון שהוא כולל כיסוי ראש ומכסה את כל הגוף מלבד הפנים, כפות הידיים וכפות הרגליים כולו ונועד לאפשר לנשים שמקיימות את מצוות הקוראן ללבוש גם בגד ים.
חלימה עדן, צילום: twitter / Sports Illustrated חלימה עדן | צילום: twitter / Sports Illustrated חלימה עדן, צילום: twitter / Sports Illustrated

"נערות צעירות שלובשות חיג'אב צריכות שיהיו להן נשים שישמשו כמודל חיקוי בכל תעשייה", אמרה עדן בתגובה לאתר BBC. "היום כבר אפשר לראות פוליטיקאיות, נשות עסקים, שדרניות בטלוויזיה ונשים מצליחות אחרות עוטות חיג'אב כדי להציג את היופי שבלבוש צנוע".

עדן נולדה במחנה הפליטים קקומה בקניה, ומשם עברה לארה"ב. הצילומים למגזין נערכו בחוף וואטמאו בקניה עם צלם האופנה יו טסאי (Yu Tsai).

 , צילום: twitter / Sports Illustrated צילום: twitter / Sports Illustrated  , צילום: twitter / Sports Illustrated

"כל הזמן נזכרתי בבת השש שגדלה במחנה הפליטים במדינה הזו", הוסיפה. "גדלתי והגשמתי את החלום האחריקאי וחזרתי לקניה כדי להצטלם עבור ספורטס אילוסטרייטד בחלקים היפים ביותר של קניה, אני לא חושבת שמישהו היה מסוגל להמציא כזה סיפור".

זו לא הפעם הראשונה שעדן פורצת גבולות. ב-2016 היא הפכה למשתתפת המוסלמית הראשונה שלא הופיעה בבגד ים בתחרות היופי של מינסוטה. לאחר מכן היא הוחתמה בסוכנות הדוגמנים IMG והפכה לדוגמנית הראשונה לובשת חיג'אב שהופיעה במגזין אופנה נחשב בארה"ב – מגזין אלור ב-2017. שנה לאחר מכן הפכה לדוגמנית השחורה הראשונה שלובשת חיג'אב על השער של מגזין ווג הבריטי.

 , צילום: twitter / Sports Illustrated צילום: twitter / Sports Illustrated  , צילום: twitter / Sports Illustrated

הבורקיני שהומצא על ידי מעצבת אוסטרלית עורר סערה ב-2016 אז אסרו הרשויות בצרפת על נשים ללבוש אותו בחופים. עם זאת, בגד הים הצנוע זכה להצלחה והרשתות השונות דיווחו באותו הקיץ כי אזל מהמדפים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה