אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוסכים של איזו חברת ביטוח ישראלית ירוויחו מהנפקת WeWork? צילום: WeWork

חוסכים של איזו חברת ביטוח ישראלית ירוויחו מהנפקת WeWork?

הפניקס היא חברת הביטוח היחידה שרכשה בסכומים משמעותיים אג"ח של ענקית חללי העבודה המשותפים שגייסה לפני כשנה 700 מיליון דולר. הפניקס עוד לא ממש מורווחת על ההשקעה אך הנפקת המניות שמתכננת Wework בוול סטריט בתקופה הקרובה צפויה להעלות את מחיר האג"ח שהנפיקה. המשקיעים מצידם מצפים מהחברה לעשות סדר בעסקאות בעלי העניין שלה ערב ההנפקה

30.04.2019, 15:22 | רחלי בינדמן

הנפקת המניות הצפויה בוול סטריט עליה בישרה אתמול חברת חללי העבודה המשותפים WeWork היא בבחינת בשורה חיובית, אם אמנם תצא לפועל, למשקיעים של חברת הביטוח הפניקס.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי הפניקס רכשה בדיוק לפני שנה עבור העמיתים שלה אג"ח שהנפיקה WeWork בהיקף של 40 מיליון דולר מתוך סדרת אג"ח בהיקף של 700 מיליון דולר. אם הגיוס יצליח לפי הערכות מעבר להצעת מכר של חלק מהמניות של המייסדים ובהם אדם נוימן, חלק מתמורת ההנפקה בהיקף מוערך של כ-20 מיליארד דולר תזרום לתוך החברה, דבר שכמובן ייטיב עם מחזיקי האג"ח שכן היום המזומנים הפנויים בקופתה של WeWork עומדים על כ-6 מיליארד דולר.

אגרות החוב של WeWork ירדו מאז ההנפקה ונסחרו בשלב מסויים ב-92 סנט על הדולר בד בבד עם תשלום קופון שנתי של כ-7.7% בשנה, אך בצל השמועות על ההנפקה הצפויה האג"ח זינק ל-97 אגורות. הפניקס קנתה את האג"חים שברשותה בחלקם בהנפקה ובחלקם בשוק ובמחיר ממוצע הדומה למחיר האג"ח כיום לא כולל הקופון שכבר קיבלה.

ככל הידוע הפניקס היא המוסדי הישראלי המשמעותי היחיד שמחזיק באג"ח של WeWork כשגופי פנסיה ישראלים אחרים נרתעו מהשקעה באג"ח או במניות של החברה בגלל ריבוי עסקאות בעלי העניין בחברה והעובדה למשל שרבים מהבניינים ש-Wework משכירה נמצאים בבעלות בעלי המניות שלה. הסיבה השניה היא הפער בין ההתחייבויות של WeWork לנכסים שלה.

החברה שוכרת נכסים לטווח ארוך ואז משכירה אותם לערב רב של שוכרים לטווח קצר ברווחיות גבוהה אך מנגד אלו יכולים לעזוב בכל עת בזמן שהחברה מחוייבת למשכירים שלה לטווח ארוך – מה שמייצר אי התאמה בין מח"מ ההתחייבות למח"מ הנכסים (השוכרים).

מוסדיים דוגמת הפניקס שלא נרתעו מההשקעה בחברה משתי הסיבות הללו מעריכים שלקראת ההנפקה WeWork תעשה סדר בעסקאות בעלי העניין שלה לרבות אפשרות של מכירת הנכסים לצדדים שלישיים. בנוסף, המשקיעים שמאמינים בחברה סבורים כי הסיכונים שהשוק מתמחר לעזיבת שוכרים נמוכים יותר בפועל.

WEWORK, צילום: בלומברג WEWORK | צילום: בלומברג WEWORK, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות