אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף עידן: אריק שמידט עוזב את דירקטוריון אלפבית צילום: בלומברג

סוף עידן: אריק שמידט עוזב את דירקטוריון אלפבית

הוא כיהן כמנכ"ל גוגל מ-2001 ועד 2010, וכיו"ר החברה עד 2017; תחת הנהגתו קודמו מוצרים כאנדרואיד וכרום, והועצמה פעילות איסוף המידע האישי כתשתית לשירותי הפרסום המקוון של גוגל. לפי הודעת אלפבית, הוא יפרוש ב-19 ביוני ויתפקד כיועץ טכני

01.05.2019, 08:52 | שירות כלכליסט
אריק שמידט, לשעבר מנכ"ל גוגל ואחד המנהלים החזקים ביותר בהייטק העולמי, פורש מדירקטוריון החברה האם אלפבית - כך על פי הודעת החברה מאמש (ג'). עוד מסרה החברה כי דיאן גרין, לשעבר מנכ"לית חטיבת הענן של גוגל פורשת אף היא מהדירקטוריון.

קראו עוד בכלכליסט

שמידט פורש לאחר שכיהן 18 שנה בחבר המנהלים, אולם לפי ההודעה הרשמית, הוא ימשיך לשמש כ"יועץ טכני לאלפבית". כהונתו בדירקטוריון מסתיימת ב-19 ביוני. הוא כיהן כמנכ"ל גוגל מאז 2001 במשך עשור, ולאחר מכן הפך ליו"ר החברה, תפקיד בו החזיק עד 2017. הוא שקידם בחברה מוצרים כאנדרואיד וכרום, ושהוביל מדיניות שאיבת מידע פרטי כתשתית לפלטפורמות הפרסום המקוון של ענקית האינטרנט.

אריק שמידט, צילום: אוראל כהן אריק שמידט | צילום: אוראל כהן אריק שמידט, צילום: אוראל כהן

ההודעה על העזיבה התפרסמה לאחר פרסום הדו"חות הרבעוניים של החברה, שהוביל לצניחה של יותר מ-8% בשווי המניה ולמחיקת מעל 70 מיליארד דולר משווי השוק של החברה. במקביל, אלפבית ספגה ביקורת השנה על תגובתה למקרים של הטרדות מיניות בחברה, זאת לאחר שנחשף בניו יורק טיימס כי החברה שילמה לממציא אנדרואיד אנדי רובין דמי פרישה של 150 מיליון דולר לאחר שהואשם בתקיפה מינית. שמו של שמידט אף הוזכר בתביעה שהוגשה נגדה החברה בינואר שבה היא מואשמת בטיוח מקרי הטרדה מינית.

"לאחר 18 שנים של ישיבות דירקטוריון, אני הולך בעקבות המורשת של המאמן ביל קמפבל ומתכוון לסייע לדור הבא של אנשים מוכשרים לשרת", צייץ שמידט בחשבון הטוויטר שלו. "תודה ללארי, סרגי וכל חברי בדירקטוריון. השלב הבא עבורי הוא יועץ טכני, בו אאמן את אנשי העסקים והטכנולוגיה של אלפבית וגוגל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות