אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוסדיים באיילון התעוררו: הלמן אלדובי דורש הבהרות מהדירקטוריון

המוסדיים באיילון התעוררו: הלמן אלדובי דורש הבהרות מהדירקטוריון

בית ההשקעות המחזיק ב-3% מאיילון דורש לקבל פרטים על הטענות של חברי הדירקטוריון ללחצים ואיומים לכאורה מצד בעל השליטה. במקביל נראה שבהלמן מגבים את הדירקטורים ומציינים "נתמוך בדירקטוריון בכל צעד שמטרתו מיגור התנהלות בלתי לגיטימית ככל שקיימת"

01.05.2019, 14:35 | רחלי בינדמן

חודשיים וחצי לאחר חשיפת הכביסה המלוכלכת שבחברת איילון אחזקות בין הדירקטוריון לבעל השליטה לוי רחמני, וסוף סוף מגיעה התעניינות בנושא מצד בעל מניות מיעוט.

קראו עוד בכלכליסט

היום (ד') הוציא בית ההשקעות הלמן אלדובי המחזיק ב-3% ממניות החברה הציבורית מכתב לחברי הדירקטוריון ולהנהלת החברה שבו הוא דורש לקבל מידע על התבטאויות עמומות שהדירקטוריון פרסם בחודשים האחרונים סביב מערכת היחסים שלו מול בעל השליטה לוי רחמני.

בהלמן אלדובי מבקשים את פירוט הפעולות שלדעת הדירקטוריון היו מקור ללחצים ולאיומים לא לגיטימיים ובלתי חוקיים לכאורה מצד בעל השליטה. זאתף במטרה להבין את "האמירות העמומות" לדבריהם שהציג הדירקטוריון בראשות שלמה גרופמן בדיווחיו.

בנוסף, מתייחסים בהלמן אלדובי לדרישת בעל השליטה רחמני לכנס אסיפת בעלי מניות שעל סדר יומה הדחת היו"ר גרופמן ודירקטורית נוספת והחלפתם בדירקטורים אחרים כשרחמני מייעד את אהרון פוגל, בעבר יו"ר מגדל לתפקיד יו"ר איילון אחזקות במקומו של גרופמן.

לוי רחמני , צילום: עמית שעל לוי רחמני | צילום: עמית שעל לוי רחמני , צילום: עמית שעל

בהלמן אלדובי מבקשים לברר "מדוע לדעת הדירקטוריון החלפת הדירקטורים בדירקטורים המוצעים עלולה להוות פגיעה בעסקי החברה בעת הזו".

בהלמן אלדובי מבקשים גם הבהרה כיצד משפיעים האירועים האחרים שמתמקדים בחברת האחזקות על חברת הבת – חברת הביטוח המנוהלת על ידי אריק יוגב שהיא פעילות הליבה של הקבוצה.

בשולי הדברים מציינים בהלמן אלדובי כי הם מביעים "שביעות רצון מהשיפור המתמשך בעסקי חברת הביטוח של איילון כפי שבא לידי ביטוי בתוצאותיה הכספיות של החברה" ומציינים כי "נתמוך בדירקטוריון בכל צעד שמטרתו מיגור התנהלות שאינה לגיטימית ככל שקיימת".

נראה שבהלמן מתבלבלים קצת בין האורגנים בחברה שכן הקרב בין רחמני מתנהל מול חברת האחזקות וחברי דירקטוריון חברת האחזקות שאינן קשורים לדירקטוריון חברת הביטוח ולהנהלתה.

לבסוף דורשים בהלמן לדעת אם הדירקטוריון פנה לממונה על שוק ההון ד"ר משה ברקת ליידוע/עדכון אודות האירועים ומה בכוונת איילון לבצע על מנת למנוע מפגיעה בעסקי החברה אם אמנם יש חשש כזה. בהקשר זה הלמן כנראה פספסו דיווחים של איילון החזקות לפיהם הממונה שמפקח אך ורק על חברת הביטוח מעורה היטב בפרטים.

הפרשה החלה בפברואר האחרון כשדירקטוריון איילון אחזקות פרסם דיווח חריג ובו הטחת האשמות חריפה כנגד בעל השליטה רחמני שלא נושא בשום תפקיד פורמלי בחברה בחצי שנה האחרונה (לאחר שנתבקש על ידי הפיקוח על הביטוח לעזוב את דירקטוריון איילון ביטוח ואיילון אחזקות – ר"ב).

הדירקטוריון טען להתערבות של רחמני שלא עולה בקנה אחד עם כללי ממשל תאגידי תקינים כשמאחורי הקלעים הטענה הייתה לניסיון של רחמני להשפיע על זהות מנכ"ל איילון אחזקות וטענה כי לאחר שהמועמד המועדף עליו לא נבחר, החליט לפעול להדחת יו"ר איילון החזקות – גרופמן שהוא עצמו מינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות