אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטרקיור תיכנס כשותפה בחברה קנדית שתגדל קנאביס במתקן סגור צילום: עמית שעל

אינטרקיור תיכנס כשותפה בחברה קנדית שתגדל קנאביס במתקן סגור

אהוד ברק: "אנו רואים בקנדה את אחד השווקים המרכזיים, והיעד שלנו הוא לבסס פעילות ב-10 טריטוריות ברחבי העולם"

01.05.2019, 17:07 | צלי גרינברג
חברת אינטרקיור דיווחה היום (ד') לבורסה כי חתמה על הסכם לגידול קנאביס רפואי במתקן INDOOR (גידול חקלאי במבנה סגור) עם חברה קנדית, המחזיקה ברשת המוערכת בכ-50 מרפאות כאב.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסכם החברות יקימו חברה משותפת בה מגדלת הקנאביס הרפואי קנדוק פארמה, הנמצאת בבעלות מלאה (100%) של אינטרקיור, תחזיק ב-51% מהחברה המשותפת ותספק בתמורה להחזקותיה את הידע שנצבר במהלך 11 שנות פעילותה לגידול קנאביס רפואי. החברה הקנדית תחזיק את 49% הנותרים מהון מניות החברה המשותפת ותהיה זו שתשקיע את המשאבים הנדרשים להקמת החווה והמפיצה של המוצרים.

גורמים הפועלים בשוק הקנאביס הקנדי מספרים, כי גודל המתקן, הממוקם בטורונטו קנדה, הוא כ-10 דונם וכי הוא עתיד להפיק עד 20 טון קנאביס רפואי בשנה, כאשר דונם של מתקן INDOOR יכול להפיק 1.5 עד 2 טון בשנה.

אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור ויו"ר קנדוק פארמה, אמר, כי "אנו רואים בקנדה את אחד השווקים המרכזיים". רואי זרחיה, משנה לנשיא קנדוק, הוסיף ואמר ל"כלכליסט", כי "ההסכם מאפשר לנו הגעה במהירות להכנסות בשוק הקנדי, ללא תלות בייצוא מישראל או ביבוא מקנדה. כל זאת במקביל להתקדמות בתהליך ההנפקה בנאסד"ק".

אהוד ברק, צילום: עמית שעל אהוד ברק | צילום: עמית שעל אהוד ברק, צילום: עמית שעל

החברה הקנדית התחייבה במסגרת ההסכם לסיים את בניית המתקן עד חודש יוני 2019, ולקבל רישיון גידול חקלאי ורישיון מכירה לקנאביס רפואי בקנדה עד חודש אוקטובר 2019. בנוסף, השותף יהיה זה שייצר ויפיץ עבור החברה המשותפת את מוצרי הקנאביס הרפואי, שיתבססו על המותג של קנדוק.

הפצת המוצרים תתבסס על מערך מרפאות הכאב של החברה הקנדית ועל אתר מכירות אינטרנטי שלה, והיא התחייבה להעביר את מלוא הכנסותיה מהפצת המוצרים לידי החברה המשותפת. קנדוק התחייבה לספק לחברה המשותפת ידע, יכולות ומידע המקשר בין מוצריה לבין ההתוויות הרפואיות, על בסיס המידע הקליני שנאסף אצלה לאורך השנים. בין הצדדים הוסכם כי בעתיד תבחן אופציה להרחבת הפעילות ולהקמת מתקן משותף נוסף מוכוון יצוא, לצורך ייצור והפצה של מוצרי קנאביס רפואי גם לשווקים נוספים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות