אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חתנו של אליעזר פישמן נחקר ברשות המסים צילום: עמית שעל

חתנו של אליעזר פישמן נחקר ברשות המסים

טל מניפז חשוד באי דיווח על תכנון מס, שחסך לו על פי הערכות 4 מיליון שקל. הסכום קשור לעסקת העברת מניות מקבוצת פישמן למניפז ולאביו

01.05.2019, 18:16 | עמרי מילמן

חתנו של אליעזר פישמן, טל מניפז, נחקר ברשות המסים בחשד לאי דיווח על תכנון מס כפי שמחייבת פקודת מס הכנסה. זאת, מאחר ואותו תכנון מס חסך לו, על פי הערכות, תשלום של 4 מיליון שקל מס רווחי הון.

קראו עוד בכלכליסט

אליעזר פישמן ובני משפחתו בדיון משפטי בעניינם, צילום: יאיר שגיא אליעזר פישמן ובני משפחתו בדיון משפטי בעניינם | צילום: יאיר שגיא אליעזר פישמן ובני משפחתו בדיון משפטי בעניינם, צילום: יאיר שגיא

על פי החשד ברשות המסים, אותו תכנון מס קשור לעסקת העברת מניות מקבוצת פישמן למניפז ולאביו. על פי החוק, כאשר מדובר בתכנון מס אשר נמצא ברשימה מוגדרת שמפרסמת רשות המסים, על אותו אדם לסמן את התכנון ב"דגל" כדי שזו תוכל לבחון האם מדובר בתכנון מלאכותי או לא.

עוד על פי החשד, מדובר בעסקה בה מניות של חברת טרילוג'יקל, שבעבר הייתה בשליטת אחת החברות של קבוצת פישמן ומניפז השקיע בה באמצעות חברה אחרת בשם "פורילנד", עברו מהחברה שבבעלות פישמן לחברה שבבעלות מניפז, ובהמשך עברו לחברה שבשליטת אביו של מניפז.

יתכן ואותה עסקה "הופיעה ברדאר" של שלטונות המס כאשר מפרק נכסי פישמן, יוסי בנקל, ביקש לעצור אותה לאור הדילול שנעשה באחזקותיו של פישמן - התנגדות שבית המשפט לא קיבל בסופו של דבר.

במסגרת אותה חקירה נחקר גם רואה החשבון של המעורב בפרשה, אולם הפרטים לגביו אסורים לפרסום בשלב זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות