אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפד התעלם מהלחץ של טראמפ - הותיר את הריבית ללא שינוי צילום: בלומברג

דיווח שוטף

הפד התעלם מהלחץ של טראמפ - הותיר את הריבית ללא שינוי

הבנק המרכזי הותיר את הריבית בטווח שבין 2.25% לבין 2.5% - בהתאם לתחזיות; פאוול: "נותיר את הריבית ללא שינוי לפרק זמן נוסף, לא רואים 'קייס חזק' להזזת הריבית בשום כיוון". טראמפ בציוץ חריג אתמול: "נטוס כמו טיל אם נוריד את הריבית, נגיד ב-1%"

01.05.2019, 21:00 | אמיר רוזנבאום

הפד התעלם מהלחץ של טראמפ והותיר היום (ד') את הריבית ללא שינוי בטווח שבין 2.25% לבין 2.5% - בהתאם לתחזיות השוק.

"הבנק המרכזי מרגיש נוח עם מדיניותו הנוכחית, וסביר שנותיר את שיעור הריבית ללא שינוי לפרק זמן נוסף", אמר הערב יו"ר הפד ג'רום פאוול במסיבת העיתונאים שקיים לאחר החלטת הריבית. "אנחנו חושבים שהמדיניות שלה נכונה כרגע. אנחנו לא רואים 'קייס חזק' לתזוזה של הריבית בשום כיוון" הוסיף פאוול.

קראו עוד בכלכליסט

החלטת הבנק המרכזי האמריקאי, בראשותו של ג'רום פאוול, הגיעה על רקע ציוצו אמש של הנשיא, שחרג ממנהגם של כל קודמיו בתפקיד, וניסה לרמוז לפד באופן בוטה על הכיוון הרצוי מבחינתו של המדיניות המוניטרית.

"נטוס כמו טיל אם נוריד את הריבית, נגיד ב-1%, ונוסיף קצת תמריצים", כתב טראמפ בציוץ שהעלה לטוויטר. "כן, אנחנו במצב מצוין עם תמ"ג של 3.2%, אבל עם האינפלציה הנמוכה הנהדרת שלנו, אנחנו יכולים לקבוע שיאים מדהימים", נכתב בציוץ.

 

בחודש שעבר אמר הנשיא כי כלכלת ארה"ב תזנק "כמו חללית" אם הפד יחתוך את שיעורי הריבית שלו. הנשיא אמר את הדברים, כאשר מסר את תגובתו לדו"ח התעסוקה החזק לחודש מרץ. לדבריו, הפד "באמת האט אותנו מאוד" במונחים של "צמיחה כלכלית וזה שאין אינפלציה".

מוקדם יותר היום פרסם המכון לניהול האספקה כי המגזר היצרני האמריקאי התרחב באפריל בקצב האיטי ביותר מאז נבחר דונלד טראמפ לנשיאות. מדד המכון, הסוקר כ-400 מנהלי רכש, הצביע על צמיחה של 52.8 נקודות במהלך החודש שחלף, זאת לעומת 55.3 נקודות בחודש מרץ. כלכלנים שנסקרו על ידי MarketWatch חזו צמיחה של 54.7 נקודות.

בהודעה שהתלוותה להחלטת הריבית, חברי ועדת השוק הפתוח של הבנק כתוב כי הם ממשיכים לראות התרחבות בפעילות הכלכלית, לצד תנאי שוק חזקים ואינפלציה יציבה סביב היעד.

מימין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונגיד הפד ג מימין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונגיד הפד ג'רום פאוול | צילום: בלומברג מימין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונגיד הפד ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות