אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תרזה מיי הדיחה את שר ההגנה שלה: "אחראי להדלפה של מידע רגיש מהמועצה לביטחון לאומי" צילום: אי פי איי

תרזה מיי הדיחה את שר ההגנה שלה: "אחראי להדלפה של מידע רגיש מהמועצה לביטחון לאומי"

ראש ממשלת בריטניה פיטרה את גווין וויליאמסון, לאחר שבתקשורת הבריטית נחשף כי אישרה לוואווי הסינית לבנות את רשת ה-5G החדשה - למרות אזהרות הנוגעות לביטחון לאומי. מיי האשימה את וויליאמסון בהדלפה, הוא עצמו הכחיש

01.05.2019, 21:39 | שירות כלכליסט

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי פיטרה את שר ההגנה שלה גווין וויליאמסון, בעקבות דליפת מידע רגיש מישיבת המועצה לביטחון לאומי, שעסקה במעורבות של חברת וואווי הסינית בבניית רשת ה-5G החדשה של בריטניה.

קראו עוד בכלכליסט

דוברה של מיי מסר הערב הצהרה, שלפיה היא ביקשה מוויליאמסון לעזוב את הממשלה לאחר ש"איבדה אמון ביכולתו לשרת בתפקיד שר ההגנה וכחבר בקבינט".

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. "אירוע חמור במיוחד ומאכזב מאוד", צילום:AFP ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. "אירוע חמור במיוחד ומאכזב מאוד" | צילום:AFP ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. "אירוע חמור במיוחד ומאכזב מאוד", צילום:AFP

במכתב חריף לוויליאמסון, כתבה מיי: "זה אירוע חמור במיוחד, ומאכזב מאוד... זו הסיבה שהוריתי למזכיר הקבינט לפתוח בחקירה לדליפה חסרת התקדים מישיבת המועצה לביטחון לאומי בשבוע שעבר".

מיי הוסיפה כי החקירה סיפקה "הוכחות חד-משמעיות שמצביעות על אחריותך לגילוי הבלתי מורשה. אין שום הסבר מהימן אחר לאירועים שמסביר את דליפת המידע".

ה"דיילי טלגרף" דיווח כי מיי אישרה לוואווי הסינית לסייע בבניית רשת 5G הבריטית, למרות אזהרות הנוגעות לביטחון הלאומי שנשמעו מצד כמה מיועציה הבכירים ומצד בכירים אמריקאיים.

וויליאמסון הכחיש כי הוא המקור העומד מאחרי הדלפת המידע.

לאחר הדחתו של וויליאמסון, מיהרה מיי למנות את פני מורדאונט, השרה הבריטית לפיתוח בינלאומי כמחליפתו בתפקיד. מורדאונט תהפוך לאשה הראשונה שמשרתת כשרת ההגנה של בריטניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות