אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה של 6% מתחילת השנה: היורו נסחר תמורת 4.02 שקלים צילום: בלומברג

ירידה של 6% מתחילת השנה: היורו נסחר תמורת 4.02 שקלים

המטבע האירופי רושם ירידה יומית של 0.1% מול השקל. הדולר עולה ב-0.1% ונסחר תמורת 3.59 שקלים; אמש בארה"ב הפד הותיר את הריבית ללא שינוי. מזרחי טפחות: "הפד מתעתד לשבת על הגדר זמן ארוך"

02.05.2019, 08:29 | כתב כלכליסט

שוק המט"ח המקומי מתנהל היום (ה') במגמה מעורבת כאשר בצד החיובי של המסחר בולט הדולר שעולה ב-0.1% ונסחר תמורת 3.59 שקלים. היורו בולט בצד השלילי עם נסיגה של 0.1% מול המטבע הישראלי כאשר צמד נסחר בין הבנקים תמורת 4.02 שקלים. בכך משלים המטבע האירופי ירידה של 6% מול השקל מתחילת השנה.

קראו עוד בכלכליסט

שוק המט"ח מתנהל על רקע החלטת הריבית בארה"ב אמש בה הבנק המרכזי הותיר כצפוי את הריבית ללא שינוי. במסיבת העיתונאים לאחר ההחלטה הצהיר יו"ר הפד ג'רום פאוול כי הבנק לא צפוי לשנות את הריבית בטווח הקרוב, וזאת בניגוד לדעתו של הנשיא טראמפ שתקף את הבנק וקרא לו להוריד את הריבית באחוז ואף להשיק תכנית חדשה של רכישת איגרות חוב.

"הצהרת הנגיד כי הריבית לא תשתנה היא הצהרה חשובה", אומר הכלכלן הראשי של מזרחי טפחות רונן מנחם. 

פאוול הוסיף וציין שהגורמים להאטת האינפלציה לאחרונה הנם זמניים וכי החששות מהברקזיט ומהאטה עולמית פחתו. לדברי מנחם, דבר זה עשוי להגדיל את תיאבון הסיכון של המשקיעים וזו נקודה חיובית לשוקי המניות ברחבי העולם, שאך לאחרונה השיבו לעצמם את הירידות החדות של סוף השנה שעברה ושיקמו את הסנטימנט של המשקיעים.

"בשורה התחתונה, הפד מתעתד לשבת על הגדר זמן ארוך, תוך שהוא מזהה איתנות כלכלית, יציבות מחירים ויציבות פיננסית לטווח הנראה לעין", מוסיף מנחם ומציין שאלו מסרים מעודדים מבחינת השווקים.

מימין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ו נגיד הפד ג מימין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ו נגיד הפד ג'רום פאוול | צילום: בלומברג מימין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ו נגיד הפד ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות